Obserwuj nas


Jest ona istotnym elementem trzyletniego projektu Koalicji KARAT finansowanego ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest zwrócenie uwagi instytucji i osób zajmujących się pomocą rozwojową, na kraje Azji Centralnej i Europy Wschodniej, które wciąż borykają się z problemami typowymi dla krajów przechodzących transformację ustrojową. Trud przemian społeczno-ekonomicznych szczególnie dotyka kobiety, którym poświęcona jest wystawa.

Autorkami zdjęć są fotografki amatorki, jak i profesjonalistki, z Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Macedonii, Mołdawii, Serbii, Ukrainy i Uzbekistanu, które nadesłały swoje zdjęcia na regionalny konkurs fotograficzny ogłoszony przez Koalicję KARAT w czerwcu 2008 roku.
Podczas oficjalnego otwarcia wystawy w Warszawie w styczniu 2009 została wyłoniona zwyciężczyni konkursu:  Mariam Amurvelashvili – dziennikarka gruzińska, która sfotografowała obozy dla uchodźców w Gruzji, powstałe po działaniach zbrojnych w 2008 roku.
Poza Warszawą wystawa była pokazywana w Poznaniu, Bratysławie, Berlinie, Bonn oraz Genewie w Pałacu Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 23-25 kwietnia w ramach Festiwalu Przygody Mandragon 2010 w Centrum Łowicka.

źródło: http://mandragon.pl/wystawa-zdjec-z-azji-centralnej-i-europy-wschodniej-„through-their-eyes-through-ours”

 

Pobierz załącznik:

Komentarze są obecnie wyłączone