wagina logo

Somalia: Ukamienowana trzynastolatka

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  wtorek, 25 sierpień 2009 | Komentarzy (22)

Zgwałcona dziewczynka zgłaszając przestępstwo na milicji podpisała na siebie wyrok śmierci. Aisha Ibrahim Duhulow została zabita w poniedziałek, 27 października 2008 roku, przez grupę 50 mężczyzn, którzy ukamienowali ją na stadionie w mieście portowym Kismayu, na południu Somalii, na oczach ok. 1000 osób.

 

somaliaTrzynastolatka została oskarżona o cudzołóstwo i złamanie szarijatu. Jednak jak twierdzi jej ojciec i inne źródła, które poinformowały Amnesty International, w rzeczywistości została zgwałcona przez trzech mężczyzn. Aisha planowała zgłosić to przestępstwo do milicji al.-Shabab, która kontroluje Kismayo. Właśnie ta skarga była przyczyną oskarżenia jej o cudzołóstwo i zatrzymania. Żaden z mężczyzn których oskarżyła o gwałt nie został aresztowany.

"To nie była sprawiedliwość, ani nie była to egzekucja. To dziecko cierpiało potworną śmierć na żądanie opozycyjnych bojówek, które obecnie kontrolują Kismayo" powiedział David Copeman, działacz Amnesty International w Somalii.
To zabójstwo jest jednym z wielu przejawów naruszenia praw człowieka przez bojowników biorących udział w konflikcie w Somalii.

Amnesty International udało się ustalić przebieg dramatycznych wydarzeń prowadzących do śmierci dziewczynki.
1. Aisha została zatrzymana przez milicję Kismayo, dowodzoną przez koalicję al-Shabab i miejscowe klany. Trzynastolatkę doprowadzono na stadion, na który uprzednio przywieziono ciężarówką pełen ładunek kamieni.
2. W trakcie kamienowania, jak poinformowało Amnesty International wielu naocznych świadków, obecne były pielęgniarki, które poinstruowano by sprawdzały czy Aisha Ibrahim Duhulow była wciąż żywa. W ten sposób kamienowanie kontynuowano dopóki nie zabito dziewczynki.
3. Na stadionie członkowie milicji otworzyli ogień, gdy niektórzy ze świadków zabójstwa próbowali ratować życie ofiary. W zamieszkach został zastrzelony przez milicję chłopiec, przyglądający się wydarzeniu. Rzecznik al-Shabab miał później przeprosić za śmierć dziecka i powiedzieć, że bojownik odpowiedzialny za śmierć zostanie ukarany.
4. Po całym zajściu sprawę pojawiło się w lokalnych mediach wiele nieprawdziwych informacji o tych wydarzeniach. Osoba nazywająca siebie Sheik Hayakalah, cytowana w radiu Shabelle mówiła: "Dowód winy wyszedł od niej i oficjalnie przyznała się do winy, gdy powiedziała nam, że jest szczęśliwa, że została ukarana przez Prawo Islamskie". Sprzeczne z tym twierdzeniem są zeznania naocznych świadków, którzy powiedzieli Amnesty International, że ofiara opierała się porywaczom i została siłą przyprowadzona na stadion.

Zabójstwo Aishy Ibrahim Duhulow ukazuje okrucieństwo i związaną z tą karą dyskryminację kobiet.
"Czytając doniesienia o tym zabójstwie powinno się mieć na uwadze poczucie ciągłego zagrożenia jakie uzbrojone grupy, takie jak al-Shabab, stworzyły na terenach przez siebie kontrolowanych. Jak wcześniej informowało Amnesty International, przedstawiciele rządu, dziennikarze i obrońcy praw człowieka są zastraszani, a nawet zabijani, jeśli wypowiadają się negatywnie o al-Shabab, która rozpoczęła kampanię zastraszania ludności Somalii, poprzez takie zabójstwa".

źródło amnesty.org.pl

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.9 na 5 na podstawie 213 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

Lily
# Lily 15 lat temu
straszne:sad:
+2
Exoz
# Exoz 15 lat temu
Ktoś chce więcej muzułmanów w Europie ?
Zachce się śmieciom wprowadzić szariat za bzykanie się przed ślubem dowalą karę śmierci dla kochanków.
+8
mrymru
# mrymru 15 lat temu
W krajach muzułmańskich religia jest często narzędziem w ręku władzy.Służy do manipulacji i zniewolenia. W przypadku tej trzynastolatki, bojówki nagięły zwyczajowe prawo w celu zastraszenia ludności. Nie ma sensu dyskryminować zwykłych prostych ludzi, którzy są tylko ofiarami. W obliczu tego terroru sami czują się bezsilni. Oni potrzebują pomocy, a nie następnych wrogów.
+2
Chris
# Chris 15 lat temu
Tu w UK sharia juz po czesci dziala podpiszcie petycje przeciwko pomyslcie co bedzie w Europie za kilka lat

http://www.onelawforall.org.uk/
+5
lopez87
# lopez87 15 lat temu
Ja osobiście nie mam nic przeciwko szariatowi,a nawet powiem że ma bardzo wiele dobrych "praw"
przynajmiej ku**stwo sie wypleni
pozdrawiam
-11
mrymru
# mrymru 15 lat temu
zacznij świat zmieniać od siebie. "Dobry człowiek" wie, że przemocą i dyskryminacją nie przekaże żadnych szczytnych wartości
+1
ja
# ja 15 lat temu
wiele dobrych praw?!

tolerujesz pedofilstwo?
akceptujesz gwałcicieli?
usprawiedliwiasz morderców dzieci?!

jakich dobrych praw?
dobro wypływa ze świadomego wyboru, a nie z podporządkowania się okrutnej tyranii!
narzucane zasady nie mają nic wspólnego z dobrem!

dobro wybiera się samemu.
+2
dee
# dee 15 lat temu
tam gdzie trzeba interweniowac to nikt dupy nie ruszy... bo ropy nie ma...
+3
julii
# julii 15 lat temu
Aisha Ibrahim Duhulow chciała , aby sprawcy zostali ukarani jednak za to ona otrzymała karę.Jak długo jeszcze będzie trwać taka sytuacja??
+1
miksus
# miksus 15 lat temu
Dlatego jestem zdania że powinno się wytępić wszystkich muzułmanów (na pewno męską część) albo chociaż ich jakoś kontrolować(pierwsza opcje jest chyba lepsza) nie dość, że kobiety są tam poniżane i dyskryminowane to jeszcze nam zagrażają.
+6
szila
# szila 15 lat temu
Takie siłowe rozwiązanie to nie jest dobry sposób. Narody muzułmańskie są tylko zmanipulowanym narzędziem w rękach terrorystycznych bojówek. Ci ludzie są ofiarami.
Trudno jednak sobie wyobrazić, że jakiekolwiek pokojowe działania zapobiegną kolejnym ludzkim tragediom.
-2
miksus
# miksus 15 lat temu
Tylko że te terrorystyczne bojówki to muzułmanie
0
szila
# szila 15 lat temu
ale krzywdzące jest wrzucać wszystkich do jednego wora. Tam są też prości, niewinni ludzie, zastraszani przez bojówki. Co z tego, że wszyscy oni są muzułmanami? Przecież nie wszyscy dopuszczają się zbrodni, a karać należy tylko winnych. Tylko to, w tym wypadku jest trudne. Najłatwiej ślepo i zbiorowo wymierzyć sprawiedliwość, ale czy wtedy bylibyśmy lepsi od tych, którzy ukamienowali trzynastolatkę? Ona też była pewnie muzułmanką.
0
miksus
# miksus 15 lat temu
dlatego piszę że przede wszystkim męską część. W jakimś stopniu masz racje ;-)
0
frau
# frau 15 lat temu
rasisci z was nic wiecej, piszecie same subiektywne opinie, dla tych ludzi to jest chleb powszedni, trzeba szanowac tradycje innych krajow..., miksus widze po twojej kompozycji tekstu ze jestes kobieta, co masz na mysli meska czesc? jakbys ich wszystkich wytepila bys w lesie mieszkala, gdzies w jaskini, kobieta gwozdzia do deski wbic nie potrafi a co dopiero stawiac budynki zylibysmy w epoce kamienia lupanego, uwstecznieni totalnie... szkoda gadac :D
-5
mrymru
# mrymru 15 lat temu
frau, piętnujesz postawy rasistowskie, a sam/a jednocześnie dyskryminujesz w poście kobiety. Myślisz, że kobiety nie znają się na technice, nie zajmują się pracami badawczymi? To, że wciąż jest mniej kobiet wśród wielkich świata, to tylko dlatego, że często Panie rezygnują z kariery zawodowej dla dobra rodziny. Jeśli jest to ich wybór i w ten sposób się realizują, to dobrze. Gorzej jak poświęcają się pod wpływem nacisku bliskich. W pewnym stopniu matki tych "wspaniałych mężczyzn-odkrywców" są odpowiedzialne za ich dzieła. To one w większym stopniu niż ojcowie wychowują potomstwo. Kim byśmy byli, gdyby matka nie nauczyła nas mówić?
+1
miksus
# miksus 15 lat temu
Jestem 100% mężczyzną :Pi bardzo szanuje kobiety a to właśnie one mają przerąbane w krajach muzułmańskich, ta religia jest tylko po stronie mężczyzn, którzy mogą bezprawnie je bić. kobiety nie mają tam żadnych praw jak jakieś zwierzęta.
0
supdawg
# supdawg 15 lat temu
kolonializm nie był taki zły, za mordę krótko trzymał te małpy
+2
prawda
# prawda 15 lat temu
Wybieram Chrystusa i Jego Prawd i Jego miłość. On mnie nie zawiódł.
-1
mrymru
# mrymru 15 lat temu
chrystus, budda, jehowa, czy co tam jeszcze?.. to nie ważne. Trzeba być człowiekiem i tyle. Chrześcijaństwo też przeszło swój krwawy, bestialski okres - wojny krzyżowe, inkwizycja itp. Każda idea i religia choćby najbardziej szczytna potrafi być niebezpieczna, gdy staje się narzędziem w rękach nieodpowiednich osób.
0
Kasia
# Kasia 14 lat temu
tym wszystkim skur******m którzy za nic mają kobiety... oprócz tego typu nadużyć w Somalii mamy też obrzezanie typu 3 czyli infibulację... tam kobiety są gorzej niż zwierzęta... :cry:
0
kokos
# kokos 14 lat temu
jaki jest sens istnienia religii w ogole? bo co to nas polakow obchodzi co sie dzieje w somalii, biednej w dodatku. a jednak tyczy sie czlowieka czy ogolnie ludzi. islam majacy na celu pozyskiwanie nowych wiernych przez walke czy chrzescijanstwo chcace miec monopol na panstwo i na ludzi, wojny religijne... jaki to ma sens?
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij