Obserwuj nas

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# deadpool 9 lat temu
straszna śmierć. od tamtych czasów niewiele się zmieniło, różnica jest jedynie taka, że koncerny nie robią poligonu doświadczalnego na swoich podwórkach. ostatnio Unilever zatruł środowisko i pracowników rtęcią w swojej fabryce termometrów w kodaikanal (indie).
# Cezeary G. 9 lat temu
W Japonii swojego czasu ponad 1700 osób zatruło się mrożonkami. Nie znasz dnia ani godziny. Jednak sranie na warunki pracy, trucie pracowników i skażenie środowiska to mega skurwy...syństwo. Ci mordercy, co pozwolili dziewczynom umierać na chorobę popromienną to jacyś skrajni poprańcy. W zasadzie niewiele by ich kosztowało zabezpieczenie pracownic nad skutkami promieniowania a mimo to robili swoje. Mam wrażenie, że mieli w tym interes. Z jednej strony nie mogli siać paniki, że rad jest taki szkodliwy bo zrazili by konsumenta. No ale kurcze? Oni akurat robili cyferblaty ale ci co robili leki i kosmetyki, to już niepojęte. Śmierdzi mi tu nie tylko zachłannością, ale udziałem władz. Może w USA rząd badał skutki choroby popromiennej na takich pracownicach US Radium?
# deadpool 9 lat temu
wiele rzeczy niewiele kosztuje ale dla korporacji/rządu wydanie "centa" więcej to "miliardowe" straty. zatem lepiej srać na ludzi (zawsze) znajdzie się jakis biedak do roboty, srać na środowisko - w końcu to daleko od mojego podwórka.
co do tych testów to też może być prawda, nie takie cuda widziała historia
# Cezary G. 9 lat temu
Racja. Tylko od nas maluczkich oczekuje się bycia eko- dupeko-. Tylko my niewiele możemy. Zmiana przepisów, norm, które są niewygodne dla wielkich koncernów byłyby w stanie ocalić miliony głodujących ludzi, ludzi żyjących w nędzy, liczne gatunki zwierząt i roślin, ocalić środowisko, ale liczą się miliony. No a my segregujmy śmieci, zapylajmy kwiaty bo pszczółki zdychają i kupujmy, kupujmy ajfony, srajfony, zabaweczki z Chin, Indii, z Polski i innego zakątka, gdzie człowiek nic nie znaczy.