wagina logo

Pussy Riot przeciw Putinowi: władza, feministki i punk rock

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  środa, 07 marzec 2012 | Komentarzy (1)

pussy riot - feministki, punk i Putin„Bogurodzico, Dziewico, zostań feministką” zaśpiewały w cerkwi dziewczyny z Pussy Riot i znalazły się w areszcie. W tej sprawie nie chodzi raczej o feminizm, ani o obrazę uczuć religijnych - więc o co? Jak zawsze... o Putina.
Pussy Riot - głośne, gniewne i zbuntowane dziewczyny, na które nie działa urok osobisty Władimira Putina. Grają punk rocka, występują zamaskowane w miejscach publicznych i wykrzykują swój sprzeciw wobec Putina, rosyjskiej władzy, korupcji wśród polityków, upolitycznieniu mediów. Feministki z Pussy Riot walczą także o równość, prawa kobiet i mniejszości seksualnych, a także angażują się w akcje ekologiczne. Po ostatnim występie w cerkwi Chrystusa Zbawiciela siedem członkiń grupy Pussy Riot zostało aresztowanych. Za wtargnięcie do świątyni, naruszenie porządku publicznego i obrazę uczuć religijnych grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Pussy Riot - "Rewolucja powinna być przeprowadzona przez kobiety"

Pussy Riot to grupa licząca ok. 30 osób, które grając zaangażowaną politycznie muzykę punkową, głoszą rewolucyjne hasła, skierowane przeciw władzom Rosji. Dziewczyny organizują nielegalne występy w miejscach publicznych - swoje rewolucyjne pieśni Pussy Riot wykrzykiwało w metrze, na Placu Czerwonym, a ostatnio również w cerkwi Chrystusa Zbawiciela.
Pussy Riot grają punka i zawsze występują w kolorowych kominiarkach. Jak same twierdzą, maskują twarze nie tylko ze względów bezpieczeństwa - swoją anonimowością chcą podkreślić, że mogą być głosem każdej Rosjanki.

Pussy Riot w cerkwi Chrystusa Zbawiciela

21 lutego pięć kobiet z Pussy Riot wtargnęło do cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Rewolucjonistkom udało się uśpić czujność ochrony i przeprowadzić kilkuminutowy występ. Dziewczyny wyśpiewały swój żal do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, który wspiera działania Putina.

Zwrotki piosenki ukazują hipokryzję Kościoła Prawosławnego, którego patriarchowie dbają tylko o swoje bogactwo i od lat wspierają Władimira Putina – „Szef KGB, ich szef święty prowadzi demonstrantów do więzienia pod eskortą; Aby nie obrazić Świętego”. Zarzuty wyśpiewane w zwrotkach Pussy Riot okrasiło refrenem: „Bogurodzico, Dziewico, zostań feministką”.

Po występie dwie członkinie Pussy Riot zostały pojmane przez policję. Pięć kolejnych punkowych feministek aresztowano kilka dni później. Obecnie kobiety przebywają w areszcie i oczekują na proces, który ma się odbyć w kwietniu. Dwie z aresztowanych rozpoczęło strajk głodowy. Nadieżda Tolokonnikowa i Maria Aljokhin domagają się przyspieszenia terminu rozprawy sądowej, gdyż wydłużony pobyt w areszcie pozbawia je kontaktu z własnymi dziećmi.

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.6 na 5 na podstawie 228 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

oluj
# oluj 12 lat temu
o jedną piosenkę za dużo. U nas też nie jest wiele lepiej. Media mamy skrajnie upolitycznione, kolesiostwo rządzi i ta tzw. dziedziczność talentów - wielkie klany aktorów telenowelowych, Nowicki reklamujący w śniadaniowej mierną płytę swojej żony Młynkovej itp. itd.
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij