wagina logo

kobieca masturbacja

Porozmawiajmy o kobiecej masturbacji

 • Napisane przez  Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  piątek, 03 lipiec 2015 | Komentarzy (10)

Masturbacja. Oni to robią. One to robią. Oni mają na to setki określeń. One żadnego, które powszechne byłoby choćby w mowie potocznej. Oni werbalnie manifestują światu swoją pasję autoerotyczną.  One milczą, a przecież trudno uwierzyć, że nie mają, o czym mówić.

 


Tylko kobiety są posiadaczkami organu służącego jedynie przyjemności – łechtaczki. Choć rozmiarem nie dorównuje ona penisowi, to jest znacznie mocniej od niego unerwiona. Ta drobinka ma ok. 2 razy więcej zakończeń nerwowych niż prącie (Jej wysokość łechtaczka: co musisz o niej wiedzieć). Można jej nie zauważyć, ale trudno ją ignorować. To najeżone receptorami centrum rozkoszy samo prosi się o dotyk, ale o tym sza, bo utarło się, że popęd seksualny to męska domena, a oziębłość to częsta kobieca przypadłość. Przynajmniej dawniej wypadało stwarzać pozory takiego porządku świata. Teraz w potrzeby erotyczne kobiet nikt nie wątpi i trudno je ignorować, ale język i słownik pozostały niezmiennie nieczułe na seksualną naturę kobiet.

Mężczyźni ciągną pytonga, cucą kapucyna, czyszczą dyszę, denerwują klona, duszą Smerfa, googlują się, krochmalą gżegżółkę itp. itd., a wszystko dotyczy jednej czynności – masturbacji.
Teraz zastanówmy się, jak wiele jest określeń, które opisują kobiecą masturbację? W języku polskim najprawdopodobniej nie ma żadnego uniwersalnego i znanego wszystkim.  Nasz ojczysty język pod tym względem nie jest wyjątkowy. Podobnie jest w innych krajach, ale Szwecja jako państwo o liberalnym podejściu do seksu postanowiło dyskutować o kobiecej masturbacji i mieć na nią własne, oficjalne określenie. W związku z tym w listopadzie 2014 roku szwedzkie stowarzyszenie RFSU, propagujące edukację seksualną, ogłosiło społeczną akcję w celu znalezienia odpowiedniego słowa na kobiecy autoerotyzm.

– „Jeśli chodzi o masturbację, to przede wszystkim przypisujemy ją mężczyznom. Nie myślimy jednak, że jest ona także powszechna u kobiet. Jeśli w słowniku nie będziemy mieć słowa na jej określenie, jak możemy o niej rozmawiać?” – mówi o akcji rzecznik stowarzyszenia RFSU.

Z tysięcy zgłoszonych przez Szwedów propozycji nazw kobiecej masturbacji wstępnie wybrano 34, wśród których znalazły się m.in. pulla i selfa. W czerwcu 2015 roku w oficjalnym głosowaniu Szwedzi wybrali spośród 34 określeń jedną nazwę kobiecej masturbacji.  Zwycięskim słowem okazała się klittra. Czas na polskie odpowiednik. Macie jakieś pomysły jak po polsku nazywać kobiecą masturbację?

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.3 na 5 na podstawie 191 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

gienia-genialna
# gienia-genialna 9 lat temu
wbijać pin - to o paniach
+5
radosław
# radosław 9 lat temu
ciurlać dropsa
+2
Grzes
# Grzes 9 lat temu
czochrać bobra :)
+2
Grzes
# Grzes 9 lat temu
wyślizgać muszelkę
+4
Grzes
# Grzes 9 lat temu
tarmosić szparkę :P
0
Grzes
# Grzes 9 lat temu
podrażnić klejnocik :-*

myślę, że sporo można by znaleźć adekwatnych określeń, ale wydaje mi się że same Panie zbyt mało o tym mówią... przynajmniej w męskim towarzystwie
0
gienia-genialna
# gienia-genialna 9 lat temu
Panie nawet ze sobą o tym nie rozmawiają. Tylko nieliczne nie udają, że nie wiedzą o co chodzi z masturbacją.
0
Krwawa Klaudyna
# Krwawa Klaudyna 9 lat temu
"cwałować palcami"
0
ulysses
# ulysses 9 lat temu
Kilka moich propozycji:

szukać dukata
0
ulysses
# ulysses 9 lat temu
ślizgać bobsleja
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij