wagina logo

piątek trzynastego

Piątek trzynastego, dzień skradziony Bogini

 • Napisane przez  mrymru
 • Posted on:  sobota, 14 styczeń 2017 | Dodaj komentarz

„W czasach przedchrześcijańskich piątek trzynastego był dniem Bogini. Tego dnia czczono kobiecą boskość, przejawiającą się w każdej kobiecie jako moc cyklu narodzin, śmierci i odrodzenia.”  

Zanim piątek trzynastego zaczęto kojarzyć z pechem, dzień ten uważano za niezwykły dzień czczenia kobiecej energii.

Zarówno piątkowi, jak i liczbie “13” w pewnym momencie przypisano złe znaczenie. Za ten stan rzeczy odpowiadać mogą patriarchalne religie. Gina Spriggs z Karoliny Północnej, która zajmuje się medycyną holistyczną, właśnie w nich upatruje przyczynę złych skojarzeń przypisywanych piątkowi trzynastego. „Jest taki przesąd, który mówi, że jeśli zasiądziesz do stołu z dwunastoma osobami, to ktoś z waszego grona umrze wciągu roku. Jest to nawiązanie do Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus jadł z 12-oma apostołami.” – mówi Gina Spriggs.
“Jeśli chodzi o piątek, to przyjęto, że jest to dzień, w którym Ewa podarowała Adamowi “zakazany owoc”. Tego dnia Adam został wyrzucony z Raju. Jest też „Wielki Piątek”, dzień, w którym Jezus został zabity.” – dodaje Spriggs.

Zanim piątek trzynastego uznano za pechowy był on dniem poświęconym kobiecej energii i jej mocy tworzenia.  „W czasach przedchrześcijańskich piątek trzynastego był dniem Bogini. Tego dnia czczono kobiecą boskość, przejawiającą się w każdej kobiecie jako moc cyklu narodzin, śmierci i odrodzenia.” – mówi Tanaaz Chubb. Ta definicja piątku trzynastego jest znana Ginie Spriggs, która dodaje: „”13” to kobieca liczba, reprezentująca średnią ilość cykli menstruacyjnych w ciągu roku. Jest to także liczba pełnych cykli księżyca w roku, które od zawsze utożsamiane były z kobiecością.”
Kobieta była uważana za ucieleśnienie boskości i mocy magicznych dzięki cyklowi miesięcznemu.  „Była ona uznana przez wszystkich za obdarzoną mądrością, intuicją i niezwykłymi możliwościami psychicznymi… Gdy społeczeństwo stało się patriarchalne, kobiety nauczono wstydzić się miesiączki i bagatelizować swoją moc i zdolności. Takie nastawienie przyczyniło się do uznania piątku trzynastego za pechowy dzień.” – mówi Chubb.
Zamiast wierzyć w wydumaną pechowość tego dnia, warto odwołać się w piątek trzynastego do mocy Bogini i czcić Wenus. Niech piątek trzynastego ma pozytywną energię. „Załóż coś różowego – to może być różowa bielizna – kup różowe kwiatki, zapal różową świecę, napij się różanej herbaty lub noś różowy kwarc” – mówi Spriggs.

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij