Obserwuj nas


Nagranie wideo z publicznej chłosty zostało w pakistańskich mediach. Na filmie pokazano szamoczącą się i krzyczącą dziewczynę, okrytą islamską szatą - burką. Skazana leżała na ziemi, trzymana przez dwóch mężczyzn za nogi i za ręce. Inny mężczyzna w czarnym turbanie wymierzał jej karę 34 uderzeń.

Publiczna chłosta 17-latki, oskarżonej w Pakistanie o nieobyczajne zachowanie, wywołała protest sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna, który określił taką sytuację jako "nie do przyjęcia".

Jak oświadczył w Nowym Jorku sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, chłosta nastolatki stanowi poważne naruszenie prawa i łamanie praw człowieka. Zaznaczając, iż szanuje "różne systemy i tradycje w wielu różnych krajach", Ban podkreślił, iż poszanowanie praw człowieka pozostaje jednak sprawą nadrzędną.

Ban Ki Mun poruszył też istotną sprawę praw kobiet w sąsiednim Afganistanie, apelując do prezydenta tego kraju Hamida Karzaja o anulowanie niesprawiedliwych praw, krzywdzących kobiety.

źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Publiczna-chlosta-17-latki-za-nieobyczajne-zachowanie,wid,11019760,wiadomosc.html

Komentarze są obecnie wyłączone