wagina logo

Odpicowana wagina to dla nich bułeczka z masłem

 • Napisane przez  mrymru
 • Posted on:  czwartek, 21 luty 2013 | Komentarzy (2)

odpicowana wagina - cipka bułeczka„Przeróbka mamusi”, czy też „poprawa ukrytej kobiecej estetyki” za pomocą odbudowy błony dziewiczej – tym językiem posługują się lekarze z klinik medycy estetycznej. 
Twoja wagina zestarzała się? Masz za duże wargi sromowe? Coś ci zwisa, marszczy się, a może po prostu tęsknisz za utraconym dziewictwem? – Wygładzimy, wyrównamy, załatamy - bez ryzyka i bez bólu. Tak z grubsza brzmi przekaz stron www amerykańskich i angielskich klinik, oferujących zabiegi kosmetoginekologiczne. Dezinformacja i manipulacja to podstawa tego biznesu. Ostatnie analizy stron internetowych klinik, oferujących zabiegi z zakresu kosmetyki ginekologicznej, dowiodły, że zamieszczone na nich treści nie zawierają rzetelnych informacji, a jedynie podsycają intymne kompleksy kobiet. Tym samym panie rozważające korektę waginy czy wulwy (z łac. vulva, synonim sromu) nie mogą podjąć decyzji z pełną świadomością jej konsekwencji i ewentualnego ryzyka.Kosmetoginekologia pod lupą

Nie tak dawno na łamach Obstetrics & Gynaecology („Położnictwo i ginekologia”) opublikowano raport dotyczący informacji zamieszczanych na stronach klinik, zajmujących się kosmetoginekologią. Analizie poddano 10 witryn internetowych, 5 brytyjskich i 5 amerykańskich, które zajmowały czołowe pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Treści zamieszczone na tych stronach, oceniono w oparciu o 16 kryteriów, poczynając od nazw i opisu oferowanych procedur, a kończąc na informacjach o wskaźniku powodzenia zabiegów i o potencjalnym ich ryzyku.

Naukowcy przeanalizowali treść wspomnianych stron pod kątem języka i terminologii medycznej – m.in. sprawdzono częstość stosowania terminów takich jak "przerost warg", co oznaczałoby, że wspomniane procedury są zalecane w przypadku wystąpienia stanu chorobowego.

Obcesowo o waginie

Stwierdzono, że na analizowanych stronach www opisano ok. 72 procedury, chociaż brak standardowej terminologii uniemożliwia dokładne oszacowanie liczby wymienionych zabiegów. Niska jakość merytoryczna opublikowanych informacji dotyczyła wszystkich 10 stron. Dodatkowo każda z badanych witryn odwoływała się do intymnych kompleksów kobiet. Wszędzie sugerowano, że wydatne wargi sromowe mniejsze (wewnętrzne) nie są estetyczne i atrakcyjne dla mężczyzn, a dodatkowo mogą brzydko odznaczać się pod ciasnym ubraniem.
cipka, wagina, bułeczkaKilka klinik zachęcało kobiety do poddania się labioplastyce (redukcji warg sromowych mniejszych) zapewniając, że zabieg ten gwarantuje „ młodzieńczy wygląd sromu". Jedna ze stron dobitniej podsycała intymne kompleksy pań hasłem: "Kobieta może mieć lifting twarzy i wyglądać naprawdę młodo, dopóki nie pójdzie do łóżka i partner nie zobaczy tam dowodów starzenia się."
Labioplastykę opisywano jako sposób na podniesienie atrakcyjności kobiety. Chociaż trzy strony wspominały o naturalnym zróżnicowaniu wielkości i kształtu warg sromowych, to mimo to wciąż zalecały zabieg jako sposób na poprawę urody. Na trzech z badanych stron sugerowano, że labioplastyka poprawia higienę i zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji intymnych.
Hymenoplastyka, czyli odbudowa błony dziewiczej, zgodnie z podawanymi przez lekarzy informacjami, miała na celu „poprawę ukrytej kobiecej estetyki”. Zabieg ten reklamowano słowami: „będziesz trzymać głowę wysoko” lub „będziesz krwawić podczas nocy poślubnej”.
To jeszcze nie koniec barwnych sloganów. Pomysłowe kliniki medycyny estetycznej nie tylko przycinają i łatają, ale także oferują, jak to same określają „przeróbki mamusi”.

Przemilczane ryzyko i przeciwwskazania


Połowa z badanych klinik na swoich stronach www sugeruje, że oferowane przez nie zabiegi podnoszą satysfakcję seksualną kobiet. Brak jednak dokładnych informacji o ryzyku uszkodzenia nerwów, lub o powstaniu tkliwych blizn i zrostów, które mogą stać się przyczyną bolesnych stosunków płciowych. Owszem, na stronach klinik wspomniano o istnieniu pewnego ryzyka, bez wnikania w szczegóły. Informacje o nieudanych zabiegach można było odnaleźć tylko na jednej stronie. Tylko dwie kliniki podawały swoją skuteczność w wykonywaniu zabiegów (95 – 100%). Jednak nie sprecyzowały co tak naprawdę jest sukcesem - być może sam fakt, że pacjentka przeżyła zabieg?
Autorów badania zaniepokoił najbardziej brak informacji o ograniczeniach wiekowych do stosowania zabiegów kosmetoginekologicznych, Żadna z klinik nie wspomniała o tym ograniczeniu, bagatelizując zmiany anatomiczne zachodzące w ciele kobiety wraz z upływem czasu.

Kliniki były oszczędne w podawaniu precyzyjnych danych i przybliżaniu wiedzy medycznej. Jednak powściągliwość znikała, gdy podawano zalety zabiegów kosmetyki intymnej. Tu bezpodstawnie wskazywano społeczne i psychologiczne profity – poprawę samooceny kobiety i zwiększenie jej pewności.

Zamiast skalpela terapia psychologiczna

Autorzy badania doszli do wniosku, że kliniki medycyny estetycznej manipulują kobietami, podsycając ich bezzasadne obawy i kompleksy, które w większości wypadków kwalifikują się do terapii psychologicznej, a nie do interwencji chirurgicznej.

Jak pokochać swoją cipkę?

pokochać cipkęW pogoni za bułeczką i idealną waginą warto zrobić sobie przystanek i bliżej przyjrzeć się  intymnej różnorodności kobiet. Powstało wiele projektów umożliwiających kobietom zapoznanie się z bogactwem kształtów wulwy. Cipko-poznawczą rolę pełnił: cipkomat, czy wreszcie rewelacyjny album „Pussy Portraits”. Ten ostatni przekonuje, że z różnorodnością sromów jest jak z różnorodnością kobiecych twarzy. Jak to dobrze, że jesteśmy niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju :)

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
5.0 na 5 na podstawie 86 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

borys
# borys 11 lat temu
Absurdalna moda na seryjne cipki dotarła już do nas :sad:TVN już promuje te zabiegi i kliniki chirurgii plastycznej. Tylko dlaczego nikt w tych pseudo dokumentach nie zaznacza wyraźnie, że mamy do czynienia z materiałem sponsorowanym. Takie rzeczy tylko w Polsce.
+1
Lolina
# Lolina 11 lat temu
Tragedia. Boję się myśleć, co będzie z następnym
pokoleniem :/.

Hasło reklamowe - "Zafunduj sobie nową
cipkę, będziesz mieć branie. To przecież widać po twarzy..." ;]
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij