wagina logo

Lekarz okaleczał łechtaczki małych dziewczynek, czyli obrzezanie po amerykańsku

Skandal wśród amerykańskich naukowców - lekarz z Cornell University usuwał swoim kilkuletnim pacjentkom fragment łechtaczki, a następnie badał wrażliwość narządów płciowych dziewczynek za pomocą wibrującego urządzenia.operacja obrzezaniaWydawałoby się, że klitoridektomia to wyłącznie problem Półwyspu Arabskiego i Afryki, gdzie w imię okrutnej tradycji pozbawia się dziewczynki łechtaczki i warg sromowych mniejszych, a nierzadko także częściowo zaszywa wejście waginy. Jednak, jak donosi "Psychology Today", również amerykańscy lekarze mogą promować kosmetoginekologię dziecięcą.

Na stronach "Psychology Today" prof. Alice Dreger stawia szereg zarzutów autorom badania, którego wyniki ukazały się w 2007 roku na łamach pisma "Journal of Urology". W badaniu tym trójka naukowców z Cornell Univeristy (jeden z najlepszych amerykańskich uniwersytetów, należący do prestiżowej "Ligi Bluszczowej") próbowała dowieść, że usunięcie napletka łechtaczki i wycięcie części jej trzonu nie powoduje skutków ubocznych.

Oczywiście nasuwa się pytanie "Po co w ogóle ingerować w kształt łechtaczki?". Otóż według głównego autora badania, prof. Dixa P. Poppasa, zbyt duża łechtaczka może "negatywnie wpływać na identyfikację płciową i rozwój seksualny dziewczynki".

Przedstawiając swoją rzekomo bezpieczną metodę chirurgii plastycznej łechtaczki prof. Poppas usuwał, za zgodą rodziców, część łechtaczki swoich małoletnich pacjentek w taki sposób, aby nie uszkodzić nerwów. Zabiegowi poddawano dziewczynki o przerośniętych łechtaczkach. Wiek pacjentek mieścił się w przedziale 6-10 lat. Po zabiegu w ramach badania pooperacyjnego prof. Poppas stymulował za pomocą wibrującego urządzenia wewnętrzną stronę ud, wargi sromowe mniejsze i wejście waginy dziewczynek (na ogół), sprawdzając, czy zachowały one wrażliwość dotykową w tych obszarach. Prof. Poppas wyraził nadzieję na coroczne przeprowadzanie takich badań, co umożliwiłoby mu stałą obserwację rozwoju seksualności dziewczynek po operacji plastycznej łechtaczki.

Etycy krytykują ten eksperyment. Już sama idea korekty łechtaczki wydaje się co najmniej kontrowersyjna. Nawet pokaźnych rozmiarów łechtaczka nie powoduje kłopotów zdrowotnych - nie wpływa np. na płodność ani na układ moczowy kobiety.
Operacja plastyczna łechtaczki jest zabiegiem nieodwracalnym, więc dziewczynki bez wiedzy i swojej zgody są pozbawiane ważnej części swojego ciała. Również rodzice nieświadomi konsekwencji swej decyzji nie powinni ulegać namowom niekompetentnego lekarza..

Olbrzymie  kontrowersje budzi też metoda pooperacyjnej oceny wrażliwości organów płciowych dziewczynek.

- Stymulowanie, nawet w ramach procedury badawczej, okolic intymnych dzieci przez dorosłego mężczyznę budzi poważne wątpliwości. Coroczne powtarzanie takich badań może niekorzystnie odbić się na psychice badanych dziewczynek. Poza tym pomiary dokonane w wieku szkolnym nie pozwalają przewidzieć jaka będzie wrażliwość okolic intymnych u dorosłej kobiety. - mówi prof. Dreger. Zwraca też uwagę na fakt, iż wiele nastolatek masturbuje się pobudzając napletek łechtaczki. Chirurgiczne usunięcie tego kawałka ciała może zatem w istotny sposób zaburzyć rozwój seksualny dziewcząt.

Chociaż badanie prof. Poppasa to odosobniony przypadek sprzed kilku lat i z pewnością nie odzwierciedla ogólnej kondycji etycznej amerykańskich naukowców, nie sposób nie zadać sobie pytania "Jak to możliwe, że na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata przeprowadzono tak niebezpieczny i niepotrzebny eksperyment ? I dlaczego musiało minąć kilka lat, zanim ktokolwiek to zauważył?".

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
5.0 na 5 na podstawie 90 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

arbusss
# arbusss 14 lat temu
co w tym złego? Miały mieć łechtaczkę wielką jak penis? Ja bym do takiej podejrzanej baby się nie dotknął.
-10
Jaxon
# Jaxon 14 lat temu
Jak mozna byc tak glupim...
0
tomek
# tomek 13 lat temu
ty pie...ony jak ten doktorek je...ny pedofilu .... lecz sie a penisa wielkiego miej ty zwykła ..... swojej oczywiście. bym ci .... obcioł .... za taki koment
-2
lorena
# lorena 12 lat temu
jak mozesz tak pisac skoro nie wiesz co to za bol!!!!!!!!! nigdy w zyciu nie poddalabym corki takiemu obrzezaniu!!!!! a tobie z penisa najpierw bym zrobla wargi i lechtaczke a potem bym ci zaszyla!!!!!!!!!!!!!! na zywca oczywiscie!!!cwaniaczku!!!!!!!!!!!!! obrzezanie to tylko wymysl ktory okalecza nawet smiercionosnie niewinne male istotki nie potrafie wyobrazic sobie tego bolu!!!!!!!!!to gorsze jest jak porod!!!!!!! jestem przeciwna temu temu okropienstwu!!!!!!!!
+2
pan Tofel
# pan Tofel 14 lat temu
To jakieś chore, jak lekarz lub rodzice mogą oceniać, że łechtaczka jest za duża (a w szczególności u dziecka)? No chyba że tatuś uznał, że będzie mu to przeszkadzać przy gwałceniu córeczki. To jeszcze raz potwierdza, że Amerykanie mają nasrane we łbach :sad:
0
Kasia
# Kasia 14 lat temu
ten lekarz zwyczajnie wykorzystuje seksualnie swoje pacjentki, a rodzice powinni być sądzeni razem z nim - wszyscy za okaleczanie i wykorzystywanie seksualne/ współudział w tych przestępstwach
+5
Tomek
# Tomek 11 lat temu
Tak samo nie rozumiem jak można obrzezać chłopców bez ich zgody. To jest łamanie praw człowieka. A może przy urodzeniu wyjmować jedno oko dzieciakom żeby ich mózgi były o 50% odciążone od napływu ogromnej ilości informacji zmysłu wzrokowego i dzięki temu nie wykończą tak szybko głowy.
Amerykańscy naukowcy to są idioci. I dla tego nie lubię żydów - to zacofany naród. Bóg mnie stworzył z napletkiem bo jest potrzebny i się cieszę że go mam.Mam 100% towego penisa.Tak samo jak wytną łechtaczkę to nie będzie 100% towa cipka - to będzie dziura jak w dupie!!!
+1
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij