Obserwuj nas

W Indonezji liczącej 240 mln mieszkańców żyje największa na świecie społeczność muzułmańska. Wprawdzie konstytucja kraju gwarantuje wolność wyznania, ale w zamieszkanej w 98 proc. przez muzułmanów prowincji Aceh, wprowadzono szariat po tym jak owa prowincja uzyskała autonomię w 2001r.

- Nie przystoi kobiecie siadać okrakiem. Stosujemy się tu do prawa muzułmańskiego - wyjaśnił burmistrz miasta Lhokseumawe, Suaidi Yahya. Także na motorowerach kobiety nie powinny jeździć okrakiem, by nie prowokować kierowców. Przepisy mają również na celu uchronienie kobiet przed niepożądanymi sytuacjami - dodał.

Policja w Aceh pilnuje, by jej mieszkańcy przestrzegali zakazu picia alkoholu i uprawiania hazardu, a także stoi na straży właściwego ubioru kobiet. W prowincji Aceh kobiety muszą nosić luźne, maskujące kształty szaty i chusty. Wiele Indonezyjek, w wyniku okaleczenia narządów płciowych (klitoridektomia), pozbawiona jest odczuwania przyjemności seksualnej. Dla obrzezanych kobiet seks to głównie ból (czytaj: "Infibulacja - skrajna forma obrzezania kobiet"). Teraz odmawia się kobietom wygodnej jazdy na motocyklu. Może jutro okaże się, że istnieje nieobyczajna granica długości damskiego kroku?
Brzmi to absurdalnie, ale nie śmieszy. Kobieto, krocz rozważnie by ta bolesna blizna w twoim kroczu nie prowokowała mężczyzn i nie obrażała boga.

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# alina z lublina 7 lat temu
co z jazdą na rowerze? Też trzeba w siadzie bocznym? Jeśli tak, to jak pedałować. Czy te turbaniaste pały wymyśliły chociaż pedały i przekładnie do takiej jazdy. Zryte mają tam łby. Kobiety powinny się zbuntować.