wagina logo

Gwałty korekcyjne w RPA

„Korekcyjne gwałty” w RPA - epidemia prześladowań lesbijek

 • Napisane przez  s.f.
 • Posted on:  piątek, 05 grudzień 2014 | Dodaj komentarz

Sprawca brutalnego „gwałtu korekcyjnego” dokonanego na 26-letniej Duduzile Zozo z RPA został skazany na 30 lat więzienia. W 2013 roku 22-letni Lekgoa Lesley Motleleng zgwałcił i zamordował ze szczególnym okrucieństwem Duduzile Zozo, lesbijkę z miasteczka niedaleko Johannesburga. Zginęła przez orientację seksualną, a jej przypadek nie jest odosobniony. W Afryce Południowej prześladowania mniejszości seksualnych osiągnęły rozmiary epidemii.
Choć w 2006 r. w RPA zalegalizowano małżeństwa tej samej płci, to społeczne poszanowanie praw mniejszości seksualnych jest tam tylko mrzonką.  To w RPA powstał termin „korekcyjne gwałty” / „gwałty naprawcze” (ang. „corrective rape”). Panuje tutaj przyzwolenie na gwałcenie lesbijek bo rzekomo gwałt ma uleczyć kobiety z homoseksualizmu.

Z tego powodu w 2013 roku w potwornych męczarniach zginęła Duduzile Zozo. Według relacji BuzzFeed.com, kobietę znaleziono półnagą ze szczotką do toalety wepchniętą do waginy. Przypadek Duduzile jest o tyle wyjątkowy, że jej mordercę – co nie jest normą – ukarano, a wyrok jaki zapadł nie jest, jak to zwykle bywało, śmiesznie niski. Znamienne jest też to, że sędzia ogłaszając wyrok potwierdził, że przestępstwo miało tło homofobiczne.

Jak podają południowoafrykańskie środowiska LGBT, ofiarami „korekcyjnych gwałtów” są przeważnie czarnoskóre lesbijki, ale atakowani i gwałceni są także geje czy transseksualiści. Dotąd z reguły ich oprawcom udawało się uniknąć sprawiedliwości.

Zjawiskiem "korekcyjnych gwałtów" w RPA zainteresowała się w 2011 r. brytyjska fotografka Clare Carter. Przez dwa lata uwieczniała na zdjęciach ofiary takich zbrodni i ich bliskich. Gromadziła również historie tych tragedii. Jej reportaże opublikowane zostały m.in. w amerykańskim "New York Timesie" i brytyjskim "The Independent".

Wśród historii przedstawionych przez Clare Carter jest opowieść o Pearl Mali, która została pierwszy raz zgwałcona w wieku 12 lat. Gwałt był zainspirowany przez jej matkę, próbującą wyleczyć córkę z homoseksualizmu. Matka dziewczynki zdecydowała, że gwałciciel wprowadzi się do nich. Koszmar Pearl Mali trwał cztery lata. Gdy dziewczynka zaszła w ciążę i urodziła dziecko, wyrzucono ją z domu, by nie „zaraziła” syna homoseksualizmem.

Południowoafrykańskie lesbijki żyją w ciągłym strachu, nie wiedząc skąd może nadejść atak bo, jak się okazuje, prześladowcą może być obcy lub bliska osoba.  

Plaga „korekcyjnych gwałtów” dotknęła nie tylko RPA, ale też Nigerię, Angolę, Jamajkę i Tajlandię.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.5 na 5 na podstawie 216 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij