wagina logo

Kobiecy orgazm

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  piątek, 31 lipiec 2009 | Dodaj komentarzPo co mężczyznom orgazm?

W innych od katolickiej kulturach nie ma rozdzielania na kobiecy i męski orgazm. Mówi się tam, że kobieta z orgazmu czerpie energię, mężczyzna się jej pozbywa. Przede wszystkim jednak mówi się o zespoleniu, harmonii, połączeniu pierwiastka żeńskiego z męskim.
Również w przypadku mężczyzn dążenie do zaspokojenia za wszelką cenę jest krzywdzące i
niszczy męską seksualność. W kulturach Wschodu mężczyzn uczy się technik kontrolowania wytrysku. Dzięki temu mogą oni przeżywać orgazm bez wytrysku (suchy wytrysk) i orgazm wielokrotny. To wymaga treningu, otwartości, komunikacji. W naszej kulturze z mężczyzn robi się seksualne maszynki, prymitywnych samców.

Czym się różni orgazm kobiecy od męskiego?

W przypadku obu płci są cztery fazy podniecenia: narastająca, plateau, orgazm i okres refrakcji. U kobiety ostatnia faza przebiega szybko, za chwilę można mieć już następne orgazmy. Przy wielokrotnych orgazmach czas wymagany do osiągnięcia następnego jest coraz krótszy. U mężczyzny fizycznie jest to niemożliwe. Jego organizm musi się zregenerować. To w zasadzie jedyna różnica między męskim a kobiecym orgazmem.

Kobiecych orgazmów jest cała masa: łechtaczkowy, waginalno-maciczny, wywoływany stymulacją punktu G, strefy AFE - górnej ściany pochwy, szyjki macicy, cewki moczowej, sutków, warg, ud, analny, wieloogniskowy, strefowy, wyobrażeniowy. Podobnie jak mężczyźni szczytujemy podczas snu. Nawet za pomocą specjalnych medytacji można osiągnąć stan erotycznej ekstazy. Z reguły przeżywamy koktajl orgazmiczny, a najważniejszym organem przeżywającym orgazm jest zawsze nasz mózg.

Ostatnio w prasie kobiecej coraz większy akcent kładzie się na łechtaczkę, co aż nadto upraszcza kobiece strefy erogenne. Jednak bardziej niepokojące jest co innego: koncentracja na stymulacji i przerzucenie odpowiedzialności za kobiecy orgazm na mężczyznę. Jak ona nie ma orgazmu, to znaczy, że on się kiepsko starał. Tymczasem, żeby nie wiem jak się starał, kobieta sama musi do tego dojść. I musi faceta tego nauczyć. Powiedzieć, pokazać gestem albo spojrzeniem, poprowadzić jego rękę. Dlatego tak ważny jest trening masturbacyjny.

Serwis Wagina wszystkim kobietom życzy udanych doświadczeń w eksplorowaniu własnych pragnień i seksualności. Wszak serwis nasz powstał by odczarować kobiecą cielesność i zmysłowość, by prowokować do dialogu na niezasłużenie przemilczane kwestie. Wciąż czekamy na aktywne użytkowniczki, które zechcą uczestniczyć w waginalnych dyskusjach.

 

artykuł powstał na podstawie wywiadu z edukatorką seksualną dr Alicją Długołęcką i psycholożką Agnieszką Kramm (wywiad publikowany na łamach Wysokich Obcasów)


Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.1 na 5 na podstawie 139 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij