Obserwuj nasW spocie Equals Danielowi Craigowi towarzyszy jako lektor Judie Dench, znana z roli szefowej agenta 007 - MI6 – M.

Spot Equals jest minimalistyczny, a największe wrażenie na widzu robią przytaczane w nim statystyki, będące dowodem na brak równouprawnienia płci.
Ubrany w klasyczny, typowo bondowski garnitur Craig pokazuje się na czarnym tle, a spoza kadru dobiega głos przełożonej Bonda, która wylicza dowody na dyskryminację kobiet w życiu zawodowym, społecznym i politycznym.

W pewnej chwili M pyta 007, czy ktoś o takim zamiłowaniu do kobiet, nigdy nie zastanawiał się, jak to byłoby być jedną z nich. Bond z niewzruszoną miną schodzi ze sceny, by po chwili pojawić się w przebraniu kobiety.

Przełożona Bonda kontynuuje smutną wyliczankę - Kobiety są odpowiedzialne za 2/3 pracy wykonanej na całym świecie, ale zarabiają jedynie 10 procent łącznych światowych zysków i są właścicielkami zaledwie 1 procenta nieruchomości. (…) 70 millionów dziewcząt nie ma dostępu do podstawowej edukacji, a 60 milionów dziewczynek staje się ofiarami przemocy seksualnej w drodze do szkoły.-

Dane są zatrważające jak na nasze pełne oświecenia czasy. Kobiety są wciąż w cieniu mężczyzn niekoniecznie tak idealnych, jak James Bond.

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# justa 9 lat temu
kocham Daniela. Jego ciało mmmm