wagina logo

Gdy uroda szkodzi

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  wtorek, 27 kwiecień 2010 | Komentarzy (6)

Kobiety chętniej robią zakupy u mało atrakcyjnych ekspedientek. Ładne sprzedawczynie są traktowane jak zagrożenie i paradoksalnie miast przyciągać, odstraszają klientki.ekspedientkaWedług dr Bianci Price z Uniwersytetu Południowej Australii w Adelajdzie, w odróżnieniu od atrakcyjnych celebrytek, które stanowią ideał kobiecej urody, piękne sprzedawczynie nie znajdują się poza zasięgiem i stwarzają realne zagrożenie. Widok ładnej kobiety sprawia, że niektóre panie nie wchodzą nawet do sklepu.

Właściciele sklepów często w wyborze personelu kierują się urodą przyszłych pracownic, sądząc, że ładne, zadbane ekspedientki zwiększą sprzedaż. Nic bardziej mylnego.

Australijka zajęła się badaniem tej kwestii po tym, jak brytyjska studentka Riam Dean wygrała sprawę sądową z Abercrombie and Fitch. Twierdziła, że była wysyłana do magazynu, ponieważ jej proteza ręki nie spełniała firmowych zaleceń odnośnie do wyglądu. Sama Price czuła się onieśmielona, widząc ładne sprzedawczynie, postanowiła więc sprawdzić, jaki stosunek do tego mają inne kobiety.

Posłużyła się zdjęciami, które miały przedstawiać atrakcyjne i nieatrakcyjne sprzedawczynie. Do udziału w eksperymencie zaprosiła 341 kobiet. Miały one wyobrazić sobie, że zastanawiają się nad kupieniem kosmetyków lub telefonu komórkowego. Okazało się, że gdy panie uznawały, że ekspedientka jest ładniejsza, z mniejszym prawdopodobieństwem wspominały o chęci kupienia czegokolwiek. Australijka sugeruje więc, by sieci handlowe i właściciele sklepów zrezygnowali z piękności i pomyśleli o zatrudnianiu kobiet o różnych kształtach, wyglądzie oraz rozmiarach.

Kobiety, zwłaszcza młode, czynią ze swojego wyglądu rodzaj wizytówki. To on może decydować o naszych sukcesach towarzyskich i zawodowych. Kobiety są istotami rywalizującymi biologicznie. Jeśli uznają, że inna kobieta stanowi społeczne zagrożenie, wpływa to na ich zachowanie.

Co prawda mężczyźni nie brali udziału w eksperymencie, ale Price podejrzewa, że również ich mogą odstraszać sprzedawcy uznani za atrakcyjniejszych. Śmiemy jednak twierdzić, że panowie w ocenie potencjalnego rywala nie sugerują się tak mocno wyglądem, jak kobiety.

źródło: http://kopalniawiedzy.pl/kobiety-sprzedawczyni-ekspedientka-atrakcyjna-ladna-kupic-zmniejszac-prawdopodobienstwo-8253.html

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.5 na 5 na podstawie 78 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

jurny_gburny
# jurny_gburny 14 lat temu
z wynikami badań wśród kobiet mogę się zgodzić, choć od wspomnianej reguły zdarzają się wyjątki.
Jako facet kompletnie nie potrafię określić atrakcyjności osobnika płci męskiej. Może być Adonisem, czy garbatym grubasem, ale i tak na nim oka nie zawieszę.
0
mrymru
# mrymru 14 lat temu
@jurny_gburny, zgadzam się, że pani Price pochopnie uogólniła wyniki badań na płeć "brzydszą" ;-)

Sama nie wiem, jak to jest z kobietami. Zwykle na zakupach, patrzę na towar, a nie na ekspedientki...

Wiem tylko jedno, że kupując sprzęt elektroniczny unikam metroseksualnych facetów. Trudno mi uwierzyć, że zniewieściały facet dopieściwszy swój wygląd znajduje czas na ciekawsze zajęcia. Dla mnie ci kolesie są niekompetentni.
0
Guest
# Guest 14 lat temu
Trochę się z tym nie zgadzam.Mi nie przeszkadza że ekspedientka jest ładna, tylko jej zachowanie.Niektóre sprzedawczynie z daleka wysyłają sygnał "nawet nie podchodź". Szczególnie takie które uważają się za ładne choć tak naprawdę tylko wbiły się w markowe ciuchy i mają tonę tapety na twarzy.Oceniają ludzi po wyglądzie.Kiedyś mój mąż zajechał do jubilera po prezent pod choinkę, właśnie wracał z terenu budowy (buty w błocie, brudne ciuchy) stoi przed ladą ze złotem i mówi że chce jakiś ładny komplet dla żony.Pani podchodzi i mówi to zapraszam pana tutaj (srebro), a mój mąż : nie proszę pani ja chcę z tej lady.Jak zobaczyła kasę to zrobiło się jej głupio.Właśnie takie zachowanie mnie odstrasza od niektórych sklepów.
0
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 14 lat temu
Ciekawa hipoteza - ale prawdopodobnie prawdziwa jedynie w przypadku kobiet. Mężczyźni jak się zwykło mówić to łowcy - jeśli mają iść na zakupy to tylko w celu zdobycia ściśle określonego przedmiotu. Na nic wdzięki lub "niewdzięki" sprzedawczyń/sprzedawców.
0
pan Tofel
# pan Tofel 14 lat temu
W przypadku facetów wystarczyłoby żeby sprzedawczyni (ładna) była na golasa. Wtedy każdy by cieniutko śpiewał, że chce kupić to, tamto i może jeszcze tamto. A najlepiej wszystkie rzeczy z dolnych i górnych półek :D
0
Katarzyna
# Katarzyna 14 lat temu
wolnymyslicielu to jesteś chyba wyjątkiem.Każdego faceta da się podejść trzeba wiedzieć tylko jak.Sama praktykuję takie sztuczki jak muszę coś załatwić.Mężczyzna ma jakiś instynkt opiekuńczy, często zdarza się że jak uda się słodką idiotkę to facet biegnie z pomocą.
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij