Obserwuj nas

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# szila 14 lat temu
super, wreszcie ludzie dorośli do tego, by zrozumieć, że kobiety walcząc o swoje prawa, nie wyzbyły się części przypisanych im obowiązków. Współcześni mężczyźni sprzątają, gotują, prasują. Ci, którzy do tego nie dorośli wyginą wkrótce i płakać po tych kalekach nikt nie będzie
# pan Tofel 14 lat temu
nie wyginą tak szybko... Zawsze jest to problem ustalenia granic równouprawnienia. Nic nie zmieni się bez zmian społecznych. Na razie nie wyobrażam sobie równouprawnienia w kraju jakim jest Polska, gdzie rola kobiety sprowadzona jest do gospodyni domowej i rodzenia dzieci. Taki stereotyp jest głęboko zakorzeniony w naszym społeczeństwie i zmiany idą jak po grudzie. Podobnie sprawa się ma np. we Włoszech, czy Hiszpanii, gdzie facet to macho i już. Zmiany przepisów, parytety itp. nic nie zmienią - to prawo, a prawo jest po to by je omijać.
# leniwy 14 lat temu
niech jakaś feministka namówi mnie do zmycia garów bo mam teraz syf w kuchni
Zmiany mentalności należą do najtrudniejszych
# bury fiut 13 lat temu
równouprawnienie może udać się tylko z mężczyznami i musimy trzymać się razem, bo to nie walka przeciw facetom, a walka z krzywdzącymi poglądami, które same kobiety potrafią rozpowszechniać. To walka bezpłciowa, z założenie ponad podziałami. Status majtkowy nie jest ważny. Szkoda tylko, że w Polsce feminizm często jest wojną z tym co męskie, że wśród polskich feministek dużo jest fanatyczek. Czasem tak patrzę i mam wrażenie, że większość polskich feministek to uprzedzone do mężczyzn kobiety. Takie feministki szkodzą ruchowi i nic nigdy nie osiągną.
# amarantus 13 lat temu
bo u nas jak brzydzisz się facetów i gardzisz nimi, to tylko wtedy masz zadatki na feministkę. W Polsce wszystko jest upośledzone, nawet feminizm.
# seksmisja 13 lat temu
bo spora część pań-feministek wykastrowałaby facetów. One traktują mężczyzn jak wrogów, może nawet jak seksualnych rywali.
# amarantus 13 lat temu
czyli chcesz powiedzieć, że polskie feministki to lesbijki? Jeśli nawet tak, to w tym ma leżeć problem?
# seksmisja 13 lat temu
@amarantus, nie o to chodzi, bo jeszcze wyjdę na homofoba. Mam homoseksualnych przyjaciół obojga płci i oni również twierdzą, że w polskim feminizmie jest za dużo kobiet uprzedzonych do mężczyzn. Brzydzą się ich cielesności, seksualności. Sporo wrogich treści zamieszczają na swoich stronach, o wstrętnych penisach, paskudnej penetracji itp. Nikt nie broni im mieć swojego zdania i fobii. Tylko, że takie osoby nie powinny walczyć o równość, bo same mają problemy ze sobą i problemy z przyznaniem równości płciom. Więcej z nich szkody niż pożytku dla feminizmu. Tu nie chodzi o preferencje seksualne, ale o wewnętrzną dojrzałość, która pozwoli oddzielić własne upodobania od idei feminizmu.
# amarantus 13 lat temu
fanatyzm jeszcze nikomu nie pomógł. Zgodzę się z Tobą, bo faktycznie patrząc troszkę na część feministycznych działań ma się wrażenie, że stoją za nimi niewyrośnięte osoby, pełne agresji. Szkoda, ale widać w naszym kraju nad Wisłą nie da się spokojnie, z głową uporządkować spraw kobiet. Oszołomy wszędzie się wkradną i myślę, że to przez takie kobiety, o jakich pisałeś, feminizm traci. Przez nie nie jest traktowany serio, one po prostu ośmieszają kobiety.
# seksmisja 13 lat temu
ale na szczęście to nie jest reguła. Choć te niedojrzałe wprowadzają niezły ferment. Mam wiele szacunku do osoby i działań Pani Magdaleny Środy. Oby więcej takich kobiet, rzeczowych, konkretnych, inteligentnych, normalnych