wagina logo

Egipt: dziewczynka zmarła po obrzezaniu

 • Napisane przez  mrymru
 • Posted on:  czwartek, 20 marzec 2014 | Komentarzy (3)

obrzezanie dziewczynek w EgipcieWkrótce w Egipcie ruszy proces lekarza, który w wyniku przeprowadzenia nielegalnego zabiegu obrzezania doprowadził do śmierci 13-letniej Soheir al-Batea.
Jak podaje Thomson Reuters Foundation, proces egipskiego lekarza jest zwycięstwem działań zmierzających do likwidacji starożytnego rytuału obrzezania, któremu corocznie poddawanych są miliony dziewcząt na świecie.Trzynastoletnia Soheir al-Batea zmarła w czerwcu ubiegłego roku po tym jak doktor Raslan Fadl w swojej klinice w północnym Kairze przeprowadził na niej zabieg obrzezania (z ang. FGM). Dziewczynka została poddana brutalnemu rytuałowi na życzenie ojca, któremu również zostaną przedstawione zarzuty. 

Po zabiegu i opuszczeniu kliniki u trzynastolatki doszło do spadku ciśnienia. Dziewczynka trafiła na ostry dyżur, lecz mimo to nie udało się uratować jej życia. Doktor Fadl nie przyznał się do obrzezania Soheir al-Batea. Po zatrzymaniu lekarz utrzymywał, że leczył dziewczynkę na kłykciny i że przeprowadzony przez niego zabieg zakończył się sukcesem, a dziewczynka nie miała krwotoku.
Po aresztowaniu lekarza jego klinika została zamknięta na mocy decyzji ministra zdrowia.
zmarła dziewczynka - obrzezanie w Egipcie
W Egipcie, pomimo wprowadzonego w 2008 roku zakazu obrzezania kobiet i dziewcząt, zabiegi klitoridektomii wciąż są praktykowane i to najczęściej w gabinetach lekarskich.

Według grupy Equality Now, która prowadzi kampanię przeciw obrzezaniu kobiet, proces lekarza jest ważną przesłanką, dowodzącą że obrzezanie kobiet nie będzie dłużej tolerowane w Egipcie.
„Egipt ma najwyższy na świecie odsetek kobiet dotkniętych praktyką obrzezania,  a rząd nigdy dotąd nie zajął wobec tego problemu tak radykalnego stanowiska” – powiedział konsultant grupy Equality Now na Bliski Wschód i Północną Afrykę, Suad Abu-Dayyeh.

Nieco ponad 90 procent kobiet w Egipcie poddanych zostało obrzezaniu, które polega na wycięciu żeńskich genitaliów w celu zmniejszenia popędu płciowego u kobiety. W kraju tym panuje powszechne przekonanie, że obrzezanie kobiet jest religijnym obowiązkiem, choć nie ma o nim wzmianki ani w Koranie ani w Biblii.

Jak informuje UNICEF i UNFPA, tragiczna śmierć trzynastoletniej Soheir al-Batea, unaocznia okropne konsekwencje obrzezania dziewczynek, które jak już wielokrotnie wspomniano, nie znajduje medycznego i religijnego uzasadnienia.

Według danych UNICEF, w większości krajów, w których jest praktykowane obrzezanie dziewczynek i kobiet, rytuał ten przeprowadzany jest przez osoby bez wykształcenia medycznego, lecz w Egipcie trzy czwarte dziewcząt przechodzi zabieg obrzezania w klinikach medycznych, zwykle z udziałem lekarza.

Przedstawiciele Equality Now sygnalizują, że medyczne obrzezanie dziewczynek i kobiet w krajach takich jak Egipt czy Indonezja stwarza podłoże do legalizacji rytuału, łamiącego prawa człowieka i tym samym skazuje na fiasko wieloletnie wysiłki zmierzające do zakończenia tej brutalnej praktyki. 

„Obrzezanie kobiet przez lekarzy staje się czymś normalnym i akceptowalnym, przez co prowadzi do silnego zakorzenienia tej tradycji i utrudnia jej zakończenie” - dodaje Abu-Dayyeh. „W Egipcie obrzezanie kobiet jest nielegalne we wszystkich okolicznościach, jednak w Indonezji zabieg ten jest dopuszczalny ze wskazań medycznych. Wierzymy, że proces normalizacji jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń na drodze do zakazu obrzezania kobiet.”

Według krajowych danych w Egipcie: 91 procent kobiet w wieku 15 – 49 lat zostało poddanych obrzezaniu do 2008 roku, lecz od tego momentu liczba obrzezanych dziewcząt w grupie wiekowej 15-17 lat spadła do 74 procent, co pokazuje, że młodsze rodziny coraz częściej odrzucają brutalny rytuał okaleczania dziewczynek. Może wkrótce wysiłki wielu osób doprowadzą do tego, że prawa dzieci i kobiet przestaną być łamane w akcie okrutnego obrzezania.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
5.0 na 5 na podstawie 97 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

jeruka9
# jeruka9 10 lat temu
:cry:okrutne podobna historia przydarzyła się bohaterce kwiatu pustyni
jak mozna być aż tak okrutnym
nigdy nie zrozumiem tej ich mentalności
0
ziula
# ziula 10 lat temu
no nie pitol, ta z kwiatu pustyni przeżyła. To zupełnie inna historia. Jedne mają więcej "szczęścia", inne mniej. Jedne są chlastane żyletką, kawałkiem szkła itp. inne w szpitalu, ale ból, okaleczenie i krzywda jest ta sama. Jak widać ryzyko tego nieludzkiego zabiegu jest duże i nawet lekarz nie potrafi zagwarantować dziecku przeżycia tej tortury.
Ja się pytam, po co to robią? Po co? Dlaczego się nie zrażają? Jak rodzice mogą obojętnie patrzeć na cierpienie córeczki? Jak mogą ją skazywać na taki los? Co to za rodzice? Ku..rwa.
0
supermen
# supermen 9 lat temu
Obrzezanie uważają się za mądrzejszych od Boga,natury!!!
To samo u żydów dzikusy!!! Sobie jakieś zwyczaje wynajdują okaleczające bezbronne istoty. Uszy niech sobie obetną bo po co i tak będą słyszeć.
+1
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij