Obserwuj nas

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# wolny myśliciel 13 lat temu
jak już pisałem pod artykułem "Ulga po zabiegu" - widocznie komuś się opłaca utrzymywać taką sytuację. Lekarze mogą sobie dorobić do swoich "skromnych" pensji no i oczywiście nie nabiją tego na kasę fiskalną :). Smutne, ale racjonalne myślenie nie przebije się przez cały ten chrześcijański bełkot. Polska będzie stała niechcianymi "Chrystusami narodów".
# oburzona 13 lat temu
Dziwię się hipokryzji kobiet. Z pigułkami to już ma być dobrze i dla sumienia i dla samej kobiety. Niby lepsze to od skrobanki? To też jest morderstwo!
# kathleene 13 lat temu
A gdzie jest napisane, że przy tabletkach kobieta będzie miała czystsze sumienie niż przy aborcji "mechanicznej"? Chodzi o wolność wyboru. I przy okazji o czytanie ze zrozumieniem... Osobiście bardzo cieszyłabym się, gdyby w Polsce pojawiły się te tabletki mimo, że sama raczej bym nie usunęła ciąży, ale jeśli kobieta chce usunąć to znajdzie sposób a lepiej żeby był to sposób bezpieczny niż taki, o jakich potem piszą w gazetach typu "ojciec dziecka chciał, żeby dziewczyna poroniła więc uderzał ją pięścią w brzuch". Może to okrutne co napiszę, ale wg mnie życie młodej kobiety powinno liczyć się bardziej - jeśli już trzeba wybierać. Szczególnie na początku ciąży, kiedy to jeszcze nie człowiek a kilka połączonych komórek...
# a 13 lat temu
A od kiedy "zaczyna się" człowiek? Kiedy ma układ nerwowy? Czy krwionośny? A może kiedy się urodzi? A może kiedy jest świadome siebie? Argumentując w ten sposób można by równie dobrze wysunąć tezę, że można zabić dzieci które śpią - bo we śnie nie jesteśmy świadomi...
# mrymru 13 lat temu
pytanie do ciebie, a: czy ktokolwiek potwierdził naukowo, że 2-3 tygodniowy płód potrafi odróżnić sen od śmierci?
# kathleene 13 lat temu
Cytuję a:
A od kiedy "zaczyna się" człowiek? Kiedy ma układ nerwowy? Czy krwionośny? A może kiedy się urodzi? A może kiedy jest świadome siebie? Argumentując w ten sposób można by równie dobrze wysunąć tezę, że można zabić dzieci które śpią - bo we śnie nie jesteśmy świadomi...

Wiedziałam, że się rozpęta afera zaraz... Nie każę Ci uśmiercać dzieci, po prostu próbuję do tego podejść inaczej a przede wszystkim nie stosować argumentów typu "równie dobrze można zabić we śnie". Bo równie dobrze można przypadkowo udusić w chuście do noszenia, jak niedawno pokazywały media i to przecież już po urodzeniu a nie miesiąc od poczęcia. I to jest dramat. Po prostu nie krzyczę wszem i wobec kategoryczne NIE, bo wszystko jest dla ludzi tylko wymaga odpowiedzialnych decyzji...
# konrado 13 lat temu
jeśli płód nie jest zdolny do samodzielnego życia poza organizmem matki, to trudno uznać go za w pełni wykształcony organizm, a już z pewnością nie jest świadomym człowiekiem i nie posiada uczuć.

Lepiej przygarnijcie wszystkie dzieciaki z bidula, a potem walczcie o te nienarodzone, samarytanie od siedmiu boleści.
# betina 13 lat temu
Popieram! W krajach rozwinietych (mieszkam w Danii), gdzie aborcja jest dostepna prawie nie ma dzieci w domach dziecka - co najwyżej w rodzinach zastepczych, ponieważ jest więcej chętnych na adopcję niż sierot. A w Polsce to ciemnogród. Sama byłam sytuacji podbramkowej - nie mam skończonych studiów, stałej pracy ani męża. Byłam nawet w szpitalu i szacunek oraz troska jakiej doświadczyłam była niezywkła - nikt mnie nie osądzał, mogłam nawet otrzymać opiekę psychologa po zabiegu. Na zabieg w końcu sie nie zdecydowałam, bo rodzice udzielili mi dużego wsparcia, ale wiem, że kiedy nie ma się obok siebie nikogo bliskiego ani warunków materialnych to kobieta powinna decydować, bo to ona ponosi koszty wychowania dziecka. Ona przerywa studia, musi wstawać w nocy a po porodzie przez pół roku być z dzieckiem w domu. Potępiamy te kobiety, które nie dbają o dzieci, może tego by nie było, gdybyśmy w Polsce miały możliwość wyboru.
# Bartosz B. 13 lat temu
Powiem tak - w Polsce kobieta może bez problemu urodzić dziecko i po prostu bez żadnej konsekwencji jest oddać w szpitalu.
# kathleene 13 lat temu
A co jeśli jednak nie może urodzić bądź nie chce?
# paulina_es 12 lat temu
Witam! Napisalas, ze mieszkasz w Danii, dlatego chcialabym sie Ciebie zapytac czy aborcja jest tam mozliwa takze dla cudzoziemek? Obecnie tez mieszkam w Danii, studiuje i pracuje. Obawiam sie, ze mimo hormonalnej antykoncepcji moglam zajsc w ciaze i w razie gdyby tak sie okazalo, nie mam innego wyjscia jak usunac ciaze. Chcialam sie dowiedziec czy jest to mozliwe? Z gory dziekuje za odpowiedz!
# filifionka 13 lat temu
Poza tym kobieta nigdy przecież nie zdecyduje się na zabieg nie wykorzystawszy uprzednio wszystkich innych możliwych wyjść z sytuacji, zawsze będzie to smutna i przykra ostateczność, a nie egoistyczna wersja antykoncepcji.
# Ruda 12 lat temu
Mam na zbyciu zestaw od Women on Waves.
Odbiór w Olsztynie.
Kontakt:
# mirek 10 lat temu
czy jest aktualny zestaw ,napisz pilne