wagina logo

68 uczennic szkoły policealnej w hinduskim stanie Gudżarat zostało zmuszonych decyzją dyrektora szkoły do rozebrania się, by udowodniły, które z nich przechodzą właśnie miesiączkę. Po upokarzającej kontroli uczennice złożyły oficjalną skargę i wywołały w Indiach ogólnokrajową dyskusję na temat menstruacji i jej stygmatyzacji.
5.0 na 5 na podstawie 1 głosu
0
Manekiny do nauki pierwszej pomocy będą modyfikowane 2 lata po tym, jak badania wykazały, że kobiety mają znacznie mniejsze szanse niż mężczyźni na uzyskanie właściwej pomocy w postaci prawidłowo wykonanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Jednak nie tylko podczas otrzymywania pierwszej pomocy kobiety mają bardziej pod górkę niż mężczyźni. Bycie kobietą w naszej rzeczywistości bywa niewygodne, a nawet niebezpieczne. Ostatnio coraz częściej mówi się o tym, jak kobiety funkcjonują w świecie skrojonym na miarę mężczyzn. Czy statystyczna kobieta w miejscu pracy może czuć się gorzej przystosowana do stanowiska tylko dlatego, że jest drobniejsza, ma krągłości i biust? Czy wreszcie projektowanie produktów z myślą tylko o mężczyznach może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia kobiet? Fantomy do nauki pierwszej pomocy to tylko jeden z rażących przykładów ignorowania kobiet, ich potrzeb i bezpieczeństwa. Oto kolejne:
5.0 na 5 na podstawie 1 głosu
0
W ostatnim czasie świat sportu emocjonował się losami  biegaczki, Caster Semenyi, której kariera sportowa stanęła pod znakiem zapytania, a to za sprawą naturalnie podwyższonego poziomu testosteronu. Gdy Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wprowadziło dopuszczalne normy testosteronu dla zawodniczek, obrońcy Semenyi głośno okrzyknęli tę regulację przejawem dyskryminacji. Czy IAAF postąpiło słusznie? Czy sporty kobiece potrzebowały tej regulacji? Czy obostrzenia, godzące w interseksualne zawodniczki, czynią sportową rywalizację sprawiedliwszą? Czy sport wyczynowy jest w ogóle sprawiedliwy? Czy przypadkiem za rekordy niekiedy nie odpowiadają anomalie organizmu sportowców? O tym poniżej.  
5.0 na 5 na podstawie 1 głosu
0
Kobiety w Arabii Saudyjskiej wkrótce zasiądą za kierownicami samochodów, tym samym Arabia Saudyjska przestanie być jedynym na świecie krajem, w którym obowiązuje nadal zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez kobiety.
0
„W czasach przedchrześcijańskich piątek trzynastego był dniem Bogini. Tego dnia czczono kobiecą boskość, przejawiającą się w każdej kobiecie jako moc cyklu narodzin, śmierci i odrodzenia.”  
0

Artykuły z Kobiecość w dziejach chronologicznie

 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij