wagina logo

× Zdrowie

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu - ciąg dalszy.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #156 przez justyna
To jest wina tabletek z nerkami nie mam problemów a opuchlizna zaczęła mi sie wtedy kiedy zdecydowałam sie na tabletki antykoncepcyjne źle dobrane spodowodowały ze puchnę tylko na twarzy i łydkach jestem bardzo szczupła wiec nie musze zrzucac kilogramów waze 47 kg przy wzroscie 168 wszedzie jestem szczupła tylko buzia cała opuchnięta :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #161 przez aga
Witam!
Śledzilam wymiane postów pod tym artykulem,przeczytalam artykul.
Dużo piszecie o tabletkach, o skutkach ubocznych. Nie biore tabletek od roku, bo okazalo się że mam guzek w piersi, a w mojej rodzinie byly przypadki raka piersi, więc wolalam odstawić. W czasie kiedy odstawilam okazalo się że mam poważne problemy, które zostaly zdiagnozowane jako zaburzenia nerwicowo-depresyjne. Od roku caly czas tyje. Przytylam ok 12 kg. I choć uważam co jem, o której jem, chodze na pilates i step, pije herbatki odchudzające, waga ani drgnie, a wręcz się zwiększa. Nie wiem czy to wina antydepresantów, które biorę, czy może przyczyna jest inna.
Już nie wiem co robić. Robilam sobie badania- hormony tarczycy, sód, potas, morfologia, cukier, magnez,badanie moczu- wszystko w normie.
teraz wybieram sie do ginekologa i tak sie zastanawiam czy nie poprosić jej o badania na poziom hormonów, bo może tu tkwi przyczyna. Bo może to tabletki rozregulowaly mi gospodarkę hormonalną i dlatego robie się coraz grubsza.
Spróbuje metod mrymru, może mi pomogą. Czy któraś z Was po odstawieniu pigulek też tak przytyla?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #162 przez mrymru
Witaj Aga! antydepresanty też potrafią drastycznie zwiększyć wagę. Nawet sama depresja skutkuje zmianami ciężaru ciała - od spadku wagi po jej przyrost. Wszystko zależy od tego jak znosimy ten ból duszy. Stres i smutek rozregulowuje organizm, zaburza metabolizm, łaknienie i gospodarkę hormonalną.
Z ginekologiem powinnaś porozmawiać o depresji. Część środków hormonalnych mających na celu wyrównać niedobory hormonów może powodować depresję (np. luteina). Lekarz powinien wiedzieć, że masz skłonność do depresji i aktualnie leczysz się z niej farmakologicznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #163 przez aga
Ale żeby aż tak bardzo przytyć? Jestem zalamana. Wyglądam teraz jakbym byla w ciąży, o którą większość spotkanych osób mnie pyta. Najgorszy jest brzuch-wygląda jakbym urodzila dwójkę dzieci. Co do ginekologa to wlaśnie się dopiero wybieram, żeby zlecila mi badania na poziom hormonów. Zobaczymy jakie będą wyniki. Bo oprócz cytologii, którą robię regularnie, niepokoi mnie moja prawa pierś. Poza tym pójdę do swojego psychiatry, może zmienie antydepresant na inny. Może przestane już tyć.
Ale najpierw spróbuje Twoich metod, bo wydaje mi się że nie tyle przybieram tluszczyku, co bardziej puchne od wody zatrzymywanej w organizmie, na co zresztą uwagę zwrócila mi moja siostra.
Dam znać jak będzie widać jakąś poprawę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #167 przez szila
Aga jak efekty? Mnie te waginowe patenty pomogły. Sukces chyba tkwi nie tylko w walce z efektem zatrzymywania wody, ale w eliminacji przyczyn. Stąd dziewczyny podkreślały wagę unormowania hormonów, lub odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. W Twoim wypadku może być konieczna zmiana antydepresantów i pewnie przebadanie poziomu hormonów.
U wielu z nas, niestosujących żadnych leków i hormonalnej antykoncepcji zatrzymywanie wody to przejaw pewnych problemów. Często podłożem kłopotów z wodą jest psychika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #168 przez aga
Hej! Efektów w postaci spadku wagi brak. Ale za to mam jędrniejszą skórę, poprawila się przemiana materii - nie mam już zaparć i częściej oddaje mocz. Poza tym spodobal mi się zapach maści imbirowej. Lubie się nią wysmarować. I ten efekt rozgrzewający dla mnie bomba. Bo jestem zmarzluchem. Polubilam to mile rozgrzewanie. Nawet po zmyciu maści jeszcze mnie grzeje.
Jutro idę do mojego ginekologa, bo ciągle jest na urlopie. I będe stanowczo domagać się skierowania na badania-nie dam się zbyć, tak jak ostatnio mi powiedziala, że to po zimie przybralam na wadze. Sytuacja robi się coraz poważniejsza, bo caly czas powiększam swoją garderobę o ubrania w większych rozmiarach. Kupie coś i np. nie zakladam tego 2 tygodnie i kiedy chce to zalożyć nie mieszczę się w to!!! Tak bylo np. ze spodniami. Za nim zaczęlam tyć nosilam miseczke B, teraz dobilam do D!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij