Obserwuj nasWagina jest fuj

W ostatnich dniach firma FemFresh, specjalizująca się w produkcji środków do higieny intymnej kobiet, niezamierzenie rozpętała prawdziwą waginalną burzę na facebook.com. Wszystko zaczęło się od infantylnych określeń żeńskich genitaliów na fanpagu FemFresh.

FemFresh w ramach kampanii reklamowej linii intymnych kosmetyków założyła na Fecebooku swoją stronę fanowską. Zamieszczane przez administratorów strony wpisy i grafiki naszpikowane były eufemistycznymi synonimami słów: „wagina” i „vulva”. Na fanpagu FemFresh czytać można było o myciu muszelki, pierożka, kwiatuszka, myszki, różyczki itd. itp. To co autorom kampanii reklamowej wydawało się stosowne, a może nawet zabawne, oburzyło ich fanów na Facebooku. Okazało się, że internauci zdecydowanie wolą nazywać rzeczy po imieniu i owej genitalnej nomenklatury bronili zażarcie. 

Wagina ma imię

Akcja promocyjna FemFresh wywołała falę negatywnych komentarzy. Firma nie była przygotowana na tak ostrą krytykę i wystosowała na swoim facebookowym profilu komunikat: „Dziękujemy za wszystkie komentarze, odezwiemy się wkrótce. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałą debatę, jednak prosimy nie pisać rzeczy obraźliwych, wulgarnych i niezgodnych z polityką naszej firmy, gdyż będziemy zmuszeni usuwać takie posty.”

Oświadczenie firmy FemFresh, nie zakończyło sprawy, a spotkało się z negatywnym odzewem. Oto kilka komentarzy:

„Czy jako wulgarne macie na myśli słowo na p..?”

„Czy przypadkiem sami nie cenzurujecie słowa wagina i innych poważnych określeń, stosując dziecinne eufemizmy? Zakładam, że produkt jest dla dorosłych, więc dlaczego nie stosować normalnych określeń na żeńskie genitalia?”

W efekcie zmasowanej krytyki, firma FemFresh poddała się i unikając konfrontacji usunęła swój fanpage… a wystarczyło napisać „wagina”.

Komentarze internautów zamieszczone na fanpagu FemFresh:

 

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# dana 7 lat temu
Ale wymyślanie nowych określeń wcale nie jest złe! Wręcz przeciwnie. Widziałam nawet ostatnio kampanię związaną z tworzeniem nowych określeń na kobiecość

http://.............

Chodzi tylko o to, żeby sama wlaścicielka tę nazwe akceptowała :)
# Administrator 6 lat temu
Niestety cenzura FB usunęła większość wartościowych komentarzy pod naszym postem linkującym do powyższego artykułu. Szkoda bo dyskusja była ciekawa.
Widocznie moderatorzy Facebooka cierpią na waginofobię. Przykro nam, że Wasze cenne komentarze zniknęły.
Do dyskusji zachęcamy na naszej stronie, gdzie otwarcie można mówić o tym, co intymne.

Komentujcie pod artykułem lub na naszym forum, gdzie też rozmawiamy o synonimach słów "wagina" i "cipka":

http://www.wagina.com.pl/index.php/Forum/Kacik-adoracji-waginy/45-Slownik-Waginowiczki-damskie-krocze/strona-2.html#381

Liczymy na kontynuację tematu poza Facebookiem. Zapraszamy i dziękujemy Wam za uwagę i ciekawe wypowiedzi.