wagina logo

Menstruacja pojawia się u zdrowej kobiety przez ok. trzydzieści lat. Częstotliwość z jaką miesiączka występuje jest cechą osobniczą. Książkowa długość cyklu miesięcznego kobiety wynosi 28 dni, ale za prawidłowe przyjmuje się cykle o długości od 21 do 35 dni.
4.2 na 5 na podstawie 191 głosów
10
Cykliczne podawanie "brakujących" żeńskich hormonów płciowych odwraca niekorzystne zmiany zachodzące z wiekiem w mózgu - twierdzą naukowcy z kliniki neurologii Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku.
4.6 na 5 na podstawie 191 głosów
0
Wykresy stężeń trzech podstawowych estrogenów w okresie cyklu miesięcznego tj. estradiolu, estronu, estriolu, są do siebie prawie równolegle. Oznacza to, że zmiany w produkcji tych hormonów przebiegają też prawie jednoczasowo. Stosunek stężeń estronu i estradiolu, wynosi 2 : 1. Wydzielania estriolu, nie można tak ściśle matematycznie określić.
4.5 na 5 na podstawie 119 głosów
0
Począwszy od 5-tego dnia cyklu odbudowuje się błona śluzowa macicy. Proliferacji ulega zarówno zrąb endometrium jak i jego gruczoły, tworzące w tym okresie cylindrycznego kształtu cewy, wysłane nabłonkiem sześciennym, z wy-raźnie zaznaczoną błoną podstawną. Podścielisko tworzą cienkie, wrzecionowate komórki tkanki łącznej -jest to obraz wczesnej fazy wzrostowej.
5.0 na 5 na podstawie 111 głosów
0
FIZJOLOGIA CYKLU MIESIĄCZKOWEGO Podstawowym zjawiskiem zawiadującym fizjologicznymi zmianami w narządach płciowych kobiety jest cykliczny wzrost i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych. Nabłonek wyścielający otrzewną przechodzi w obrębie jajnika w sześcienny nabłonek płciowy, pokrywający jajnik. Pod tą powierzchniową warstwą komórek znajduje się włóknista tkanka łączna a pod nią kora jajnika. Kora zbudowana jest z wyspecjalizowanego zrębu, w którym osadzone są pierwotne komórki płciowe.
4.4 na 5 na podstawie 101 głosów
1

Artykuły z Anatomia i fizjologia kobiety chronologicznie

 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij