wagina logo

Wulwa i wagina - budowa

Każda z nas wiedzieć powinna co to wulwa, a także jak wygląda i funkcjonuje wagina. Samokontrola intymna powinna być powtarzana raz w miesiącu. To ty, a nie ginekolog, powinnaś znać swoje łono najlepiej. Znajomość swojego ciała uczyni wizyty w gabinecie ginekologicznym mniej stresującymi. To nie koniec korzyści odkrywania siebie samej - poznając swoją intymność, oswajasz ją, a otwierając się na swoją seksualność, zaczynasz czerpać więcej z seksu. Samopoznanie to droga do wewnętrznej harmonii i do radości. Jeśli więc nie jesteś pewna swojej wiedzy z zakresu anatomii intymnej kobiety, zasiądź z lusterkiem i przeczytaj artykuł. Dowiesz się z niego m.in.  jak wielka jest łechtaczka (clitoris), co to wulwa, czy wagina to srom? Poniższy opis będzie bardziej zrozumiały, jeżeli czytając go, obejrzysz się w lustrze i porównasz opis i ilustracje z własnym odbiciem. Opis zrobiony jest tak, jakbyś podczas badania kucała z lusterkiem w ręku. Dla większej wygody możesz usadowić się na krawędzi krzesła. Zadbaj o odpowiednią ilość światła i spokój, które pomogą odbyć ci fascynującą podróż po swojej kobiecości. Może okazać się, że to bliskie spotkanie z sobą jako istotą seksualną będzie dla ciebie wzruszające i na zawsze odmieni twoje życie. Bez obaw, zmiany mogą tylko być na lepsze. Wiedza to koniec lęków, obaw, niepewności. Zatem zaczynamy.

 

Najpierw oczom twoim ukarze się wulwa (srom, z łac. vulva) - zewnętrzne genitalia, czyli wszystkie narządy płciowe widoczne w kroczu. Często błędnie uważa się, że termin wagina (ładniejszy odpowiednik słowa pochwa), oznaczający jeden narząd, obejmuje wszystkie narządy płciowe, zewnętrzne i wewnętrzne. Jednak to co widzimy na zewnątrz to łono, krocze, srom (ta nazwa jest jednak negatywnie nacechowana i ma konotacje ze wstydem), wulwa. Najbardziej widocznym elementem narządów płciowych dorosłej kobiety jest owłosienie łonowe, którego pojawienie się jest jedną z pierwszych oznak dojrzewania płciowego. Po menopauzie (przekwitaniu) włosy łonowe się przerzedzają. Rosną one na miękkim, pokrytym tkanką tłuszczową organie, zwanym wzgórkiem łonowym (lub wzgórkiem Wenery), który znajduje się na spojeniu łonowym. Jest to połączenie kości łonowych, które są częścią kości miednicy, czyli pasa biodrowego. Samo spojenie nie jest wyczuwalne, ale możesz wyczuć kości przez miękkie tkanki.


Gdy rozsuniesz nogi, zobaczysz w lusterku, że włosy rosną również między nogami, w pachwinach i wokół odbytu. To normalne, choć zwykle lansowany w mediach i w kulturze masowej widok wydepilowanej kobiety może sprawić, że naturalne owłosienie wyda ci się nadmierne.
Odbyt jest zewnętrzną częścią odbytnicy (końcowy odcinek jelita grubego, zwany okrężnicą). Jeżeli dotkniesz owłosienia łonowego, poczujesz pod nim tkankę tłuszczową. Tworzy ona fałdy, które my będziemy nazywały wargami płciowymi zewnętrznymi lub wargami płciowymi większymi (labia maiora) po to, żeby uniknąć stosowanej w medycynie nazwy "wargi sromowe", budzącej u wielu kobiet bardzo negatywne odczucia. Wargi płciowe zewnętrzne u różnych kobiet są bardziej lub mniej zaznaczone. U niektórych skóra na wargach płciowych zewnętrznych jest ciemniejsza. Wargi zewnętrzne okrywają dwa miękkie, nieowłosione fałdy, czyli wargi płciowe wewnętrzne, zwane też mniejszymi (labia minora). Są bardzo wyczulone na dotyk. Podczas stymulacji nabrzmiewają, a ich kolor może ściemnieć. Część ciała znajdująca się pomiędzy wargami wewnętrznymi a odbytem to perineum (krocze).


Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.8 na 5 na podstawie 105 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

Guest
# Guest 14 lat temu
ta wagina jes dobrze zgudowana :D
+2
Guest
# Guest 14 lat temu
:love: :idea:
+2
NSR
# NSR 12 lat temu
Iam Nssss
0
NSR
# NSR 12 lat temu
I love Tachtaczka
+1
NSR
# NSR 12 lat temu
Iam love....tech
-1
dragon
# dragon 9 lat temu
Przemyślne są Wasze cipeczki. Dla mnie to cud, zawsze cud. To co w książkach to pikuś. Real i kontakt z Wami to niezapomniane przeżycia. Niech żyje Wagina!
-1
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij