wagina logo

Stres uwielbia kobiety

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  wtorek, 29 czerwiec 2010 | Komentarzy (4)

Kobiety są dwukrotnie bardziej niż mężczyźni podatne na stres, wskutek większej wrażliwość na hormon wydzielany w nerwowych sytuacjach – kortykoliberynę (ang. corticotropin-releasing factor, CRH).zestresowana kobietaDr Rita Valentino ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii ma powody by twierdzić, że jej zespołowi udało się znaleźć biologiczną przyczynę, dla której kobiety częściej cierpią na depresję oraz zaburzenia stresowe, np. zespół stresu pourazowego. Amerykanie zauważyli, iż żeńskie mózgi są nie tylko wrażliwsze na niskie stężenia kortykoliberyny, ale i gorzej sobie radzą przy wysokim poziomie neuroprzekaźnika.

Co prawda eksperyment przeprowadzono na szczurach, lecz kortykoliberyna spełnia podobną funkcję u wszystkich ssaków. Trzeba jeszcze wdrożyć kolejne badania, by sprawdzić, czy uzyskane wyniki przekładają się na ludzi. Przesłanki te mogą pomóc wyjaśnić, czemu kobiety są dwukrotnie bardziej niż mężczyźni podatne na zaburzenia związane ze stresem.

Testy przeprowadzone na szczurach polegały na zmuszaniu ich do pływania. To wtedy okazało się, że neurony samic wykazywały większą wrażliwość na oddziaływanie CRH. Valentino stwierdziła, że samce przystosowywały się, zmniejszając reaktywność na hormon, ale samice tego nie robiły.

Niewykluczone, że farmakolodzy badający antagonistów CRH w roli leków antydepresyjnych będą musieli wziąć pod uwagę różnice międzypłciowe występujące na poziomie molekularnym. Wcześniej większość studiów na modelu zwierzęcym uwzględniała tylko samce, co z pewnością prowadziło do przekłamania wyników badań.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 140 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

pan Tofel
# pan Tofel 14 lat temu
coś w tym jest, wydaje mi się że większa podatność kobiet na stres i depresję związana jest z rozbudowaną sferą emocjonalną. Facet znieczuli się gorzałą, poględzi, ponarzeka i po stresie (czasami taka terapia trwa bardzo długo :sad:)
0
Januaria
# Januaria 14 lat temu
No faktycznie, jeśli facet sobie walnie gorzałę, to na pewno wpływa to na niego lepiej niż kobiece sposoby radzenia sobie ze stresem. Większa podatność kobiet na stres może być związana też z tym, że kobiety więcej mają na głowie, a ponieważ ilość obowiązków idzie w parze z ogromnym poczuciem odpowiedzialności za pracę, dzieci, rodzinę, itd., to nic dziwnego, że łatwo o przeżywanie stresów.
0
Asia
# Asia 14 lat temu
Podatność na stres objawia się także osłabieniem zdrowia. Wypadają włosy, skóra jest sucha, blada.
Kiedy się czymś zdenerwuję, stres od razu objawia się bólem głowy lub brzucha. I to denerwuje mnie jeszcze bardziej.
0
arbusss
# arbusss 14 lat temu
bo z kobit są jędze, ale trzeba to przeboleć, jak się chce zaliczać :lol:
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij