Obserwuj nasJest bardzo prawdopodobne, że większość z nas wie lub dość trafnie potrafi wytypować wrażliwe części kobiecego ciała. Jednak pozanaukowe przesłanki i przypuszczenia to nie to samo, co laboratoryjne doświadczenia.

Kanadyjscy naukowcy przetestowali wrażliwość stref erogennych ciała kobiety, takich jak łechtaczka, krocze, obszar krocza między sromem a odbytem, sutki, boczne części piersi. Porównali ich czułość z neutralnymi obszarami ciała jak szyja, przedramię, brzuch.

Jak przebiegał eksperyment?

Naukowcy używali zróżnicowanych stymulacji, od delikatnego dotyku, poprzez ucisk, do wibracji. Badaniu poddano 30 zdrowych kobiet w wieku 18-35 lat. Uczestniczki eksperymentu leżały nagie na kozetce. Badacze za pomocą naukowych instrumentów stymulowali wybrane obszary ciała kobiet. Badano w ten sposób wrażliwość łechtaczki, warg sromowych mniejszych, zewnętrznych okolic pochwy i odbytu, bocznych części piersi, sutków, brodawek sutkowych, szyi, brzucha i przedramion.

Naukowcy stosowali 1,5-sekundową stymulację, po której dawali kobiecie 5 sekund na określenie jej wrażeń.

Co udało się ustalić w badaniu?

Najbardziej wrażliwe na delikatny dotyk są: szyja, przedramiona, okolice waginy i brodawki sutkowe.
Na ucisk reagują wyraźnie łechtaczka i sutki, natomiast boczna część piersi i brzuch są najmniej wrażliwe na ten rodzaj stymulacji.

Które części ciała szczególnie ukochały sobie wibracje? – Łechtaczka i sutki. Przy czym łechtaczka najmocniej ze wszystkich części ciała reaguje na wibrujące bodźce.

Naukowcy zauważyli, że genitalia są bardziej wrażliwe na wibracje i ucisk niż na łagodny dotyk. To tłumaczy dlaczego kobiety osiągają łatwo orgazmy podczas stymulacji wibratorem.

Kanadyjscy badacze utrzymują, że przeprowadzone przez nich badania mogą dostarczyć informacji pomocnych przy zabiegach powiększania piersi czy zmiany płci. Nie ulega jednak wątpliwości, że badania te mogą przydać się też poza salą chirurgiczną.

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# dragon 5 lat temu
badałbym