wagina logo

Poród - drugi etap, zdjęcia

W drugim etapie dziecko jest wypychane z brzucha matki przez kanał rodny, poprzez zarówno skurcze macicy jak i bardzo silne wypychające ruchy różnych partii mięśni: przepony i mięśni brzucha. Drugą fazę porodu rozpoznaje się po zmianie charakteru skurczów. Stają się one silniejsze, bardziej bolesne i mają charakter bólów partych z odruchem wypierania płodu. Przepona napina się, kobieta wstrzymuje oddech i napina mięśnie brzucha. Mechanizm ten nosi nazwę tłoczni brzusznej.
U pierworódek druga faza porodu trwa ok. 2 godzin, u wieloródek jest znacznie krótsza.

 

W drugiej fazie porodu kobieta może czuć nudności i wymiotować. Czasami odczuwa też parcie na stolec, co jest spowodowane silnym uciskiem na odbytnicę. Może to powodować pewien dyskomfort i zniechęcać do parcia. Należy jednak skupić się na akcji porodowej i postarać się ignorować te mylące sygnały od ciała. W porodzie uczestniczy przepona (zwane popularnie parciem).
Główka zstępuje nisko do miednicy i może być wyczuwalna przez krocze.

poród 2 etap

 

 

Zazwyczaj dziecko wychodzi z dróg rodnych najpierw głową.
Prawidłowy i najczęstszy przebieg drugiej fazy porodu wygląda następująco:
Zstępowanie płodu postępuje i potylica dziecka osiąga dno miednicy. Potylica rotuje ku przodowi. Jest to rotacja wewnętrzna.  Następnie potylica znajduje się poniżej spojenia łonowego. Dalsze zstępowanie płodu popycha główkę do przodu z jednoczesnym ruchem odginania i potylica wytacza się opierając się o łuk łonowy. Odginanie się główki wokół kości łonowej powoduje kolejno urodzenie się ciemienia dużego, guzów czołowych i twarzyczki. Rodzenie się główki wiąże się z przemieszczeniem barków do wchodu miednicy.

 

 

 

 

 

główka w kanale rodnym

Czasami jednak zdarza się nieprawidłowe ułożenie płodu i jako pierwsze na świecie pojawiają się stopy lub pośladki noworodka. W polskiej praktyce położniczej, nieprawidłowe ułożenie płodu było natychmiastowym wskazaniem do cięcia cesarskiego. Obecnie jednak uważa się, że w wielu przypadkach jest możliwy poród fizjologiczny nieprawidłowo ułożonego dziecka. Wyraźnym

przeciwwskazaniem do naturalnego porodu jest ułożenie płodu w pozycji, w której jest on obrócony bokiem lub twarzą ku plecom matki, na skutek czego w kanale rodnym pojawiają się najpierw rączki lub ramiona dziecka. Przy tym ułożeniu płodu istnieje duże ryzyko zawinięcia się kończyn dziecka w kanale rodnym i jego zaklinowania.

 

 

rodzenie się główki

 

 

Drugi etap porodu może trwać do 2 godzin u pierworódki i ok. 30 minut u wieloródki. Często na tym etapie podejmuje się decyzję o cięciu cesarskim, np. gdy dojdzie do zaklinowania dziecka w kanale rodnym, albo gdy się okazuje, że główka dziecka jest większa od średnicy kanału rodnego.
Natychmiast po porodzie rozpoczyna się proces fizjologicznej adaptacji poporodowej dziecka, który trwa przez pierwsze 2–3 dni od urodzenia, polegający na rozpoczęciu samodzielnego oddychania, zmianach w funkcjonowaniu układu krwionośnego itp.

 

 

 

Poród naturalny przy prawidłowym ułożeniu płodu:

poród naturalny zdjęcieporód fizjologiczny zdjęcie

 

Poród fizjologiczny przy niewłaściwym ułożeniu płodu:

poród naturalny złe ułożenie główki zdjęcieporód pośladkowy zdjęcie

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
5.0 na 5 na podstawie 84 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

pan Tofel
# pan Tofel 14 lat temu
Matko Przenajświętsza! Już wiem dlaczego nie chcę mieć dzieci. Każdy facet powinien się zastanowić zanim zafunduje kobiecie coś takiego :sad:
-13
....
# .... 14 lat temu
o boshe :sad:teraz to mnie zatkało :o:o:o:-xble... :no-comments:
-7
Katarzyna
# Katarzyna 14 lat temu
Bez przesady.Kobiecy organizm jest przygotowany. Dla nas to naturalny etap w życiu. Ja rodziłam 3 razy i nie było tak strasznie jak wygląda.Nasza skóra jest inaczej zbudowana.
+14
Tymcus
# Tymcus 14 lat temu
Przecież każdy z nas tak się rodził i nie ma tu nic ble...
+10
Guest
# Guest 14 lat temu
Dziecko to najpiękniejszy SKARB ,i poród nie jest taki zły mam jedno dziecko i teraz planujemy 2 . :-):-):-):-)
+8
Guest
# Guest 14 lat temu
DZIECKO TO SKARB,ALE PORÓD TO OKUPIONY OGROMNYM CIERPIENIEM BÓL NIE DO OPISANIA .RODZIŁAM TRZY RAZY I ZA KAŻDYM RAZEM SKÓRCZE PORODOWE BYŁY BARDZO BOLESNE.Z BÓLU TRACIŁAM SIŁY I TRZĘSŁY MI SIĘ NOGI.TO FACECI POWINNI RODZIĆ I CHODZIĆ W CIĄŻY.
0
Kasia
# Kasia 14 lat temu
a ja wiem, dlaczego bym chciała... i nie przeraża mnie perspektywa bólu związanego z porodem... miauu, kiedyś bym chciała usłyszeć to "mamo" :D
+6
Bibi
# Bibi 13 lat temu
Mnie też przeraża (strasznie) ta ciąża, ból i w ogóle to wszystko... okropnie obrzydliwe bleee...

Rozumiem czemu jestem jedynaczką. Chyba nikt nie lubi przez to przechodzić ;(

Chcę mieć jedno dziecko maximum. o boże ;(
Te zdjęcia są ochydne.~!

:cry::cry::cry:
-4
Katarzyna
# Katarzyna 14 lat temu
Nie wiem jakie wrażenia mają inne mamy ale dla mnie nie było to aż tak straszne jak się może wydawać.Pomimo że pierwsze dziecko rodziłam 14 godzin to nigdy nie żałowałam że nie miałam cesarki ani znieczulenia.Widok dziecka sprawia że się nie pamięta tego bólu.Pamiętam zapach nowo narodzonego dziecka.Po obdzieraną , czerwoną twarz i pomarszczoną skórę.Była śliczna.
+6
monikba
# monikba 14 lat temu
mąż to wiedział i prawie zemdlał...... ale nie jest to takie straszne, jak wygląda. Gorzej jest PO porodzie, kiedy wszystko boli a ty chcesz już jak najszybciej dojść do siebie
+4
Kaja
# Kaja 14 lat temu
ja urodzilam dwa tyg temu bolalo bardzo skonczylam z 12 szwami ale bylo warto moge powiedziec patrzac na mojego malego skarba
+3
lolek
# lolek 14 lat temu
Fu...ale owłosiona współczuje dla ojca :sad::sad::sad:
A kobiety nie powinny dzieci rodzić tylko się kurwić z kondonomi :roll::roll::roll:
-23
Katarzyna
# Katarzyna 14 lat temu
Lolek ty myślisz ? Gdyby tak było, to ciebie nie było by na świecie tępaku.
Mózg mają wszyscy ale rozum nie każdy. :roll:
+6
Kasia
# Kasia 14 lat temu
kto się zgodził na udostępnienie takich zdjęć? to, że słodkie to jedno, ale to że zbyt intymne to drugie
+1
tkw
# tkw 14 lat temu
8)lolek jak tak o tym myślisz to ci wspułczuje.Przekonasz się sam jak będziesz miał dziecko.
+3
Luli
# Luli 13 lat temu
ZA 2 dni ma rodzić. Mam zagrożoną ciąże i dzieci są chore, to pięcioraczki mam wielki brzuch i astmę! BOJE SIĘ!
+1
zoszka
# zoszka 13 lat temu
@Luli, strach niestety jest zrozumiały i wiem, że łatwo mi pisac uspokój się. Ten spokój jest potrzebny Tobie i dzieciom. Zaufaj sobie, naturze i lekarzom. Miej przy sobie kogoś bliskiego. Razem łatwiej przez to przejść. Bądź dobrej myśli. Zdrowia Wam życzę.
+4
przyszła mama
# przyszła mama 13 lat temu
Rówłnież bardzo boję się porodu ale jestem zdecydowana na dzidzię więc muszę wytrzyma
+1
modelka
# modelka 13 lat temu
Zawodowo zajmuję się modelingiem i decyzja o zajściu w ciąże ,która rujnuje ciało kobiety była dla mnie bardzo trudna ,córeczkę Wiktorię urodziłam 13 grudnia i jestem bardzo szczęśliwa ale poród to była masakra i to nacięcie krocza na które nie wyraziłam zgody a i tak młody lekarz uciął mnie pod sam tyłek ogólnie poród nigdy więcej!
+1
Bibi
# Bibi 13 lat temu
Ja też bym się nie zgodziła, no ale skora naciął krocze to chyba musiał? Ciąża bardzo rujnuje ciało ;(
-1
Mika
# Mika 13 lat temu
Wierz mi, ze dużo gorzej by było jak by Ci krocza nie naciął. Popękałabyś i tyle. A to się goi dużo gorzej i ogólnie więcej powikłań z tego niż z nacięcia. i nie rozumiem tych komentarzy ble, fe i fuj. Wy też żeście się tak rodzili (a przynajmniej spora część). Teraz kobiety się zrobiły wygodne. najlepiej żeby nic nie czuły, trwało 10 minut, nie zostawał żaden ślad na ciele po ciąży i porodzie a w ogóle to dziecko powinno rodzić się umyte, ubrane i najlepiej już nakarmione (oczywiście wiem, że nie wszystkie kobiety takie są ) Kiedyś nie było znieczuleń, nie było takiej fachowej opieki, szkół rodzenia i kobiety rodziły wielokrotnie i żyły. Jak już jedna pani napisała tego bólu się nie pamięta! i wbrew pozorom to dla matki powinno być najważniejsze dobro dziecka a nie wygoda- a dla dziecka ZDROWEGO naturalny poród jest najlepszy
0
Britka
# Britka 13 lat temu
Podziwiam za odwagę. Pragnę dziecka. Ale przeraża mnie poród :sad:
+1
Ramona
# Ramona 13 lat temu
Jestem już miesiąc po porodzie naturalnym a wciąz strasznie mnie boli rana po nacięciu krocza nie wiem po co w ogóle to zrobili ponieważ moja dzidzia ważyła zaledwie 3 kg.Rutynowe nacinanie krocza pierworódkom to okaleczanie ,które w przypadku braku uzasadnienia powinno by karane
+2
Karola
# Karola 13 lat temu
dziewczyny ja też byłam przerażona jak dowiedziałam się że jestem w ciaży . że jaki ból bedę miałą , ofszem jest ból ale wiecie że nawet nie obchofdziło mnie to jaki ból maiłam. i tak naprawde to jest piękne uczucie jak zobaczycie swój skarb. i raz dwa zapomnicie o bólu :) naprawde.
+2
Karola
# Karola 13 lat temu
Witam Panią. jak Pani napisała że po miesiącu jeszcze Panią boli to nie tak coś jest bo mnie przestało boleć po 2 tygodniach . a co do mojego malucha to ważył 3,600 kg to 3kg to nie jest mało :) . a co do nacinania krocza to muszą bo pani by wtedy by maiła cesarke a cesarka może się gojić do 3 miesięcyy ;/ .
0
Judith
# Judith 13 lat temu
:roll:niewiem jak kobiety mogą pisać że te zdjęcia są obrzydliwe.... to jest najbardziej naturalna rzecz na świecie i od zawsze tak sie rodzą ludzie i Wy tez!!! poród to najwspanialsze przeżycie a kobiety sa tak odporne na bol ze bez problemu to wytrzymaja trzeba sie tylko pozytywnie nastawić:) ja juz się nie mogę tego doczekac i obiecałam sobie rodzic bez znieczulenia- chcę wszystko czuć i przeżywać naturalnie. wazne zeby miec przy sobie ukochaną osobę i dobry personel.
0
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 13 lat temu
można - bo zdjęcia są obrzydliwe. A co do Twojego stwierdzenia o odporności kobiet na ból to rozumiem dlaczego damscy bokserzy mają takie eldorado :cry:
+4
patrtycja
# patrtycja 12 lat temu
:cry:jestem w 8 miesiącu i co tu zobaczyłam mnie przeraziło!!!!!11
+1
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij