wagina logo

Jak wygląda łechtaczka

Jej wysokość łechtaczka: co musisz o niej wiedzieć

 • Napisane przez  Sigismund Fassbender
 • Posted on:  czwartek, 14 sierpień 2014 | Komentarzy (3)

Jest mniejsza od penisa, a może od niego więcej, mocniej, częściej  - jej wysokość łechtaczka. Oto 10 interesujących faktów o łechtaczce.Łechtaczka:

1. Jest niezwykle wrażliwa.
Łechtaczka ma co najmniej 8 tys. zakończeń nerwowych – to dwukrotnie więcej niż ma penis.
Fallus w kategorii wrażliwość przegrywa więc z łechtaczką, ale co tam fakty, skoro panowie wolą zajmować się wyimaginowanym problemem: „czy rozmiar ma znaczenie?”


2. To dopiero wierzchołek góry przyjemności.
Malutka łechtaczka to pikuś plątaniny nerwów zlokalizowanych z miednicy kobiety. Sygnały rozkoszy wędrują z łechtaczki aż do ponad 15 tys. zakończeń nerwowych w dnie miednicy.

3. Jest większa niż się wydaje.
Tylko jedna czwarta łechtaczki jest widoczna, większa jej część jest skryta we wnętrzu ciała kobiety.

 

 

Niewidoczna część łechtaczki


4. Każda jest wyjątkowa
Wszyscy się różnimy. Dlaczego więc łechtaczki miałyby być identyczne? Bywają większe i mniejsze, wystające i ukryte, mniej lub bardziej wrażliwe na dotyk. Każda z nas jest wyjątkowa i ma inne potrzeby. Ważne jest by zaakceptować swoje ciało i odkryć co nam sprawia przyjemność.

5. Jest kluczem.
Bez wahania można powiedzieć, że łechtaczka jest kluczem do kobiecej przyjemności. W języku greckim łechtaczka, „clitoris” dosłownie znaczy “klucz”.

6. Zarezerwowana tylko dla rozkoszy
Łechtaczka jest wyjątkowym organem służącym tylko i wyłącznie kobiecej przyjemności. Ten malutki, wrażliwy obszar

ciała nie pełni funkcji wydzielniczych czy wydalniczych, nie jest też bezpośrednio zaangażowany w prokreację. Pod tym względem łechtaczka to fenomen. Posiadanie łechtaczki to biologiczny przywilej kobiet, który potrafi przysporzyć im cierpienia – otóż w niektórych regionach Świata praktykowane jest wycinanie łechtaczki, tzw. klitoridektomia. Całe to barbarzyństwo ma na celu pozbawić kobiety przyjemności czerpanej z seksu.

7. Rośnie
Łechtaczka zmienia swoje rozmiary w różnych etapach życia kobiety. W okresie dojrzewania zaczyna rosnąć, by u jego kresu powiększyć się 1,8 raza. Dalszy wzrost łechtaczki ma miejsce w okresie dojrzałości płciowej, a także po menopauzie, kiedy to łechtaczka może nawet stać się 7 razy większa niż w chwili narodzin. Tylko spokojnie, te zmiany zachodzą stopniowo i wcale nie rzucają się w oczy.

8. Jest spokrewniona z penisem.
Choć mocno różni się od penisa, to w życiu płodowym łechtaczka i penis wytwarzane są z tych samych tkanek. Dopiero w 12. tygodniu od zapłodnienia (czyli w 14. tygodniu ciąży według obliczeń lekarza) zewnętrzne narządy płciowe są ukształtowane. To czas, gdy drogi rozwoju łechtaczki i penisa rozchodzą. Oczywiście dzieje się tak, jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, bo odstępstwa od tej reguły znane są w przyrodzie.
Wspólny start sprawia, że łechtaczka i penis są anatomicznie spokrewnione: mają żołądź, napletek, trzon i występuje w nich tkanka zdolna do erekcji. Na tym koniec podobieństw. 

9. Ma ją Twoja suczka.
To prawda, wszystkie samice ssaków mają łechtaczki.

10. Jest orgazmicznym centrum.
Stymulacja łechtaczki to niezawodny sposób na doprowadzenie kobiety do orgazmu. Większość kobiet  nie ma problemu z osiągnięciem orgazmu łechtaczkowego, przy czym zaledwie 30% kobiet deklaruje możliwość przeżywania orgazmu waginalnego. Jak odkryli naukowcy zdolność doświadczania orgazmu waginalnego zależy od anatomicznego dystansu między łechtaczką a wejściem do pochwy. Im ta odległość mniejsza, tym większa szansa na szczytowanie waginalne.

 

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 244 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

As Azbestu
# As Azbestu 9 lat temu
Pisaliście w jednym artykule, że nie ma typowo łechtaczkowych czy waginalnych orgazmów, ale są orgazmy mieszane waginalno-łechtaczkowe. Czyli jak to jest jeśli kobieta nie doświadcza orgazmu waginalnego? To coś nie tak z jej łechtaczką czy waginą? Zagmatwane to.
+1
Kier Firesquare
# Kier Firesquare 9 lat temu
To nie takie proste. Czasem problem jest fizyczny choć częściej wszystko siedzi w głowie. Blokady, uprzedzenia, kompleksy. Bywa też fizyczne niedopasowanie partnerów.
+2
super
# super 9 lat temu
Łechtaczka taka podobna do penisa a nigdy nie pokazują łechtaczki kobiety (jak jakieś tabu) tak jak penisa u mężczyzn
+4
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij