Wagina Artykuły Zdrowie Nietrzymanie moczu i niesatysfakcjonujące życie erotyczne

Nietrzymanie moczu i niesatysfakcjonujące życie erotyczne

Email Drukuj PDF
Spis treści
Nietrzymanie moczu i niesatysfakcjonujące życie erotyczne
ćwiczenia mięśni Kegla
Wszystkie strony
  • Pin It

Dane z 2008 roku mówią, że problemy z nietrzymaniem moczu (inkontynencja) ma ok. 3 mln Polek i Polaków. Po 40 roku życia na wysiłkowe nietrzymanie moczu cierpi już 30% kobiet. Na ile te oficjalne dane zgodne są ze stanem faktycznym, trudno powiedzieć, gdyż niesłusznie, jest to jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości. Dotyka ona przeważnie kobiety, głównie z powodu budowy anatomicznej i fizjologii dna miednicy oraz dolnych dróg moczowych. Pomimo dyskomfortu towarzyszącego nietrzymaniu moczu, poczucie źle pojętego wstydu nie skłania do wizyty u lekarza. Jeśli nawet do niej dochodzi, to dopiero w zaawansowanym stadium, gdy nasilony problem trudno jest ukrywać. Warto jednak nie zwlekać z wizytą u specjalisty i zająć się dolegliwością przy wystąpieniu pierwszych jej symptomów. Jeszcze lepiej przystąpić do profilaktyki, która nie nastręcza żadnych problemów. Ćwicząc mięśnie dna miednicy, nie tylko zapobiegamy dolegliwości nietrzymania moczu i wspomagamy leczenie inkontynencji, ale także wzmacniamy kręgosłup i poprawiamy znacząco jakość życia seksualnego.


nietrzymanie moczuProblem nie tylko kobiet

Objawy związane z nietrzymaniem moczu nasilają się wraz z wiekiem, szczególnie w okresie menopauzy, kiedy spadek produkcji hormonów prowadzi do zmian w drogach rodnych i do osłabienia mięśni dna miednicy. Jednak ta przykra dolegliwość dotyka kobiety już we wcześniejszych okresach życia. Nietrzymaniu moczu sprzyja ciężka praca fizyczna, uprawianie sportów siłowych, porody, otyłość, stres i zaburzenia hormonalne. Początkowo kobieta może odczuwać częstą potrzebę oddawania moczu, której towarzyszy wrażenie nieopróżnienia pęcherza do końca. Objawy podobne do zapalenia pęcherza, ignorowane latami mogą rozwinąć się i doprowadzić do braku kontroli nad mikcją (oddawaniem moczu).
Osoby dotknięte problemem nietrzymania moczu ignorują go i godzą się ze swoją przypadłością. Często winne są temu przesądy utrwalane latami, że nietrzymanie moczu jest typowe dla starszych kobiet i wieloródek. Fakty są jednak inne: zdaniem specjalistów ponad 90% pacjentek można wyleczyć.

Leczenie i profilaktyka

Jeśli dolegliwość się już pojawiła, pacjentkę czeka leczenie farmakologiczne,  w skrajnych przypadkach – operacyjne. Interwencja chirurgiczna, podejmowana przy braku rezultatów leczenia zachowawczego, często polega na zastosowaniu protez wspomagających więzadła miednicy. Najprostszym jednak sposobem na zapobieganie i zmniejszenie objawów nietrzymania moczu są ćwiczenia wzmacniające mięśnie i więzadła dna miednicy (ćwiczenia Kegla). Jak wskazują ogólnopolskie badania „Polki wobec nietrzymania moczu” z 2008 roku, tylko 25% Polek dotkniętych problemem nietrzymania moczu kiedykolwiek trenowała mięśnie dna miednicy. Warto zmienić nastawienie do profilaktycznych ćwiczeń, bo te nie tylko zapobiegają i pomagają leczyć inkontynencję, ale także wzmacniają kręgosłup i poprawiają znacząco jakość życia seksualnego, dając więcej satysfakcji kobiecie i jej partnerowi.
Potwierdzają to prof. Kari Bo (ekspert w zakresie treningu mięśni Kegla w Norweskim Kolegium Nauk Sportu w Oslo) i prof. Włodzimierz Baranowski (lekarz kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego).

 


Reklama
Czas na odrobinę reklamy. Wagina zachęca Was do odwiedzenia sex shopu Podwiązka. Dla poszukujących nowych wrażeń i zmęczonych rutyną polecamy Waszej uwadze akcesoria bdsm . Miłość ma wiele odcieni i smaków.


 

  

Komentarze 

 
0 # pan Tofel 2009-03-09 15:45
Kobiety chyba nie doceniają mięśni Kegla. Tymczasem "ćwiczone" mięśnie mogą dostarczyć partnerowi nie lada rozkoszy :evil: .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # OnaB 2011-05-10 11:53
a Pan Tofel o Paniach nie myśli?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ortografiaGuest 2010-03-20 19:52
Święta racja ale "swiętojebliwy" pisze się chyba razem. Pozdrawiam :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mrymru 2010-03-21 16:13
dzięki :-) i już poprawione
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # mrymru 2010-03-21 16:12
te mięśnie to źródło rozkoszy dla obojga. Wiedzą to te Panie, które masturbują się bez użycia rączki i gadżetów. Orgazm jaki można sobie zafundować przy zaciskaniu mięśni ud i pracy mięśni miednicy jest nieziemski, a przy tym to trening. Czas skończyć z pruderią :confused: i zacząć ćwiczenia. Ćwiczmy i ćwiczmy do utraty tchu, a Panie w moherach niech myślą, że te ćwiczonka są tylko dla rozwiązania problemu nietrzymania moczu. Ot taki świętojebliwy pretekst :evil:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # elektrostymulac jakasica 2011-02-16 15:53
Nie zawsze same ćwiczenia dają efekt. Ja ćwiczyłam 2 dni ale efektów było brak. Możecie mówić że to dlatego że źle ćwiczyłam, albo byłam zbyt niecierpliwa. Ale w końcu polecono mi spróbowanie "elektrostymulac ji". Poszperałam na internecie, zamówiłam urządzenie sensatone bbodyclocka i zaczęłam "działać". To był błąd. Teraz sikam sobie po kolanach i tena lady nawet nie pomaga. Uważajcie dziewczyny i bądźcie cierpliwe mi już podobno nic nie pomoże. Rozwaliłam mięśnia na dobre.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # RE: elektrostymulac jaXanjah 2012-01-26 22:27
To straszne! Ćwiczyłaś AŻ DWA DNI i nie przeszło??? Biedactwo...
Producenci przewidują efekty po min. 6 tygodniach. Bez komentrza zatem, bo w dobie wtórnego analfbetyzmu mało kto doczyta do TEGO miejsca, tak jak Ty nie doczytałaś instrukcji :sigh: Amen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # RE: Nietrzymanie moczu i niesatysfakcjon ujące życie erotyczneabcdefg 2011-03-04 18:19
Instruktaż się pisze przez ż z kropką. Mięśnie Kegla to nie wszystko, warto też dbać o formę mózgu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: Nietrzymanie moczu i niesatysfakcjon ujące życie erotycznegonja 2011-05-18 10:16
U mnie powodem nietrzymania moczu były bakterie, które powodowały zapalenie pęcherza. Musiałam iść do lekarza po urovaxom bo niestety często zakażenie powracało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kulkiGracja 2011-10-11 08:59
Czy któraś z was używała kulek gejszy do ćwiczeń mięśni Kegla? i czy z doświadczenia możecie powiedzieć, które kulki są lepsze: LUNA beads od Lelo(są z ABS czyli z plastiku) czy Fun Factory(z silikonu)? dzieki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # RE: Nietrzymanie moczu i niesatysfakcjon ujące życie erotycznemnimnia 2011-10-11 12:27
nie mam porównania, bo używałam Luna beads. Są ok i dlatego nie musiałam dalej poszukiwać. Zabawa w porównywanie to wydatek ponad 200zł. Zostałam przy sprawdzonych. Warto skorzystać z porad kobitki z JONI.pl sporo pisała na temat treningu mięśni Kegla i o samych kulkach. Świetny artykuł na temat kulek gejszy : instrukcja obsługi , kryteria wyboru itp.: http://www.wagina.com.pl/index.php/Seks-i-antykoncepcja/Kulki-waginalne-fakty-i-mity.html

mnie ten art bardzo pomógł. Nigdzie o tym nie pisali wcześniej, a w jednym dużym sieciowym sex shopie (nazwanym na cześć pewnej Niemki) powiedzieli mi, że kulki służą do stymulacji jak wibrator, a tu guzik prawda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 6?zenek 2012-02-11 20:52
nie mam najmniejszego zielonego pojecia jak lezac na boku mozna podnosic same biodra do góry :-|
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # coś łtwiejszego?pejzanka 2012-03-10 12:00
Witam serdecznie, czy Droga Redakcjo istnieje łatwiejszy sposób na ćwiczenie mięśni Kegla? Chodzi mi o podanie jednego góra dwóch ćwiczeń, których wykonywanie daje równie dobre rezultaty. Istotne jest również żeby podać jak długo należy je wykonywać, np. 10 minut dziennie? Bo tych 11 ćwiczeń to za dużo. w dodatku są mało szczegółowo opisane i nie ma wskazanych ilości powtórzeń, ani też po jakim czasie i do ilu powtórzeń należy je zwiększyć. Do opisów powinny być dołączone ewentualnie zdjęcia, ponieważ nie wszystkie wiem jak wykonać. Wolałabym jedno ćwiczenie albo dwa z podanym czasem wykonywania. Czy np. samo zaciskanie mięśni Kegla w pozycji leżącej z ugiętymi kolanami przez 10 minut da efekt? Nie neguję bynajmniej, że trzeba być systematycznym i wykonywać ćwiczenia najlepiej codziennie. Ale przy pewnych dawkach ćwiczeń pewnie nigdy nie dają one skutku. Dziękuję za opinie osób, którym jakieś konkretne ćwiczenia pomogły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: coś łtwiejszego?Olga z Elbląga 2013-05-10 12:05
Pejzanko, ćwiczę już od ponad roku trzymając się programu i porad z portalu Wagina. Początki były trudne bo nie wiedziałam jak przekonać się czy właściwie napinam mięśnie i czy to są właściwe mięśnie. Powstrzymywanie strumienia moczu owszem trochę pomaga, ale jak już się robi ćwiczenia "na sucho" to bardzo trudno na początku skupić się na odpowiednich partiach mięśni. Co innego na siłowni, gdy podnosi się ciężary to wiadomo które mięśnie pracują przy zachowaniu odpowiedniej postawy. Właśnie ta myśl pomogła mi przekonać się do kulek waginalnych. Wkrótce poczułam o które mięśnie chodzi. Tych jedenaście ćwiczeń robiłam najpierw z kulkami. Teraz program ten wykonuję bez kulek. Przez kilka miesięcy powtarzałam ćwiczenia codziennie. Teraz raz na kilka dni i do tego kuleczki codziennie stosuję podczas joggingu. Mnie to pomogło bardzo. Trzeba być tylko cierpliwą i na początku ćwiczyć systematycznie. Na efekty też czeka się długo, ale warto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: RE: coś łtwiejszego?Olga z Elbląga 2013-05-10 12:07
a i jeszcze jedna ważna informacja. Jak chcecie sobie dobrać właściwie kulki waginalne to skoczcie na stronę:

kulkiwaginalne.pl

Tam dowiecie się wszystkiego o kulkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # powtórzeniaGabriela 2013-04-07 22:15
Jeśli chodzi o ilość powtórzeń to skurcz powinien wynosić 3-5 sek a relaks powinien być 2 razy dłuższy tak by mięśnie odpoczęły(w nich też mogą powstać zakwasy!)ilość powtórzeń należy zwiększać w miarę czasu stopniowo. Jeśli ktoś ćwiczy sam dostrzeże że z czasem może wykonać większą ilość powtórzeń i siła skurczu jest większa. Jeśli ktoś potrafi wykonywać samodzielne-izolowane skurcze mięśni może wykonywać je w niezauważalny sposób w tramwaju, w kolejce, w pracy. Ćwiczenia mm dna miednicy są tak samo ważne dla kobiet jak i dla mężczyzn!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Seks oczami kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl

Gorące tematy

Mięśnie Kegla: czy Twoja wagina przeszła test banana?

 

Mięśnie Kegla: czy Twoja wagina przeszła test banana?

Wytrenowane mięśnie Kegla potrafią dać rozkosz partnerowi i zapewniają intensywne org...
Łechtaczka - wszystko o Klitoris

 

Łechtaczka - wszystko o Klitoris

Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, nie ma jednak z nim wiele wspólnego. Nie pełni...
Sex shop przyjazny kobietom i tylko dla kobiet

 

Sex shop przyjazny kobietom i tylko dla kobiet

Rzecz o wyjątkowym miejscu dla kobiet i o jego niezwykłych twórcach. Z sercem i śrubok...
Kabazza: wagina ma takie orgazmy, na jakie zasłużyła

 

Kabazza: wagina ma takie orgazmy, na jakie zasłużyła

Pussy Portraits: cipka ma wiele oblicz

 

Pussy Portraits: cipka ma wiele oblicz

Zerka się na nią ukradkiem, nie mówi się o niej, a jeszcze trudniej o nią pyta – ci...
PUNKT G - punkt Grafenberga

 

PUNKT G - punkt Grafenberga

Bogini Wagina, Kapłanka Łechtaczka i ten niesforny, trudny do zlokalizowania i zdefiniow...
Kulki waginalne: fakty i mity

 

Kulki waginalne: fakty i mity

Kulki waginalne, zwane też kulkami gejszy są świetnym akcesorium do treningu mięśni K...
Cipkomat, czyli cipka bez retuszu

 

Cipkomat, czyli cipka bez retuszu

W Danii trwa wielka akcja odczarowywania kobiecego ciała. W korytarzu Instytutu Goethego ...