Wagina Artykuły Seks i antykoncepcja Hiszpańska mucha: niebezpieczny afrodyzjak i trucizna

Hiszpańska mucha: niebezpieczny afrodyzjak i trucizna

Email Drukuj PDF
  • Pin It

hiszpańska mucha - afrodyzjak - spanish flyHiszpańska mucha (Spanish Fly), to wyjątkowo niebezpieczny środek, który w zależności od zażytej dawki działa jak afrodyzjak lub jak najzwyklejsza w świecie trucizna. Czy coś, co może pozbawić życia, potrafi wzniecić żar miłości? Owszem, hiszpańska mucha jako afrodyzjak jest skuteczna. Działa, ale w jaki sposób i jakim  kosztem!

Hiszpańska mucha / kantarydyna – sposób pozyskiwania


Substancją czynną w hiszpańskiej musze jest kantarydyna, otrzymywana z wysuszonych i sproszkowanych ciał chrząszczy, nieco mylnie nazywanych właśnie hiszpańskimi muchami.

Hiszpańska mucha to chrząszcz z rodziny oleicowatych (majkowatych), znany jako pryszczel lekarski, majka lekarska, kantaryda (łac. Lytta vesicatoria). Czasem błędnie owad ten jest uznawany za przedstawiciela Cantharis vesicatoria. W chwilach zagrożenia chrząszcze z rodziny oleicowatych wydzielają nieprzyjemny w zapachu płyn, kantarydynę, której żółte krople gromadzą się głównie u nasady odnóży chrząszczy. Kantarydyna jest nieszkodliwa jedynie dla zwierząt żywiących się chrząszczami z rodziny oleicowatych – dla pozostałych organizmów jest toksyczna. Dawka śmiertelna kantarydyny dla człowieka wynosi od 10 do 30 mg.

Hiszpańska mucha – działanie niebezpiecznego afrodyzjaku

afrodyzjak hiszpańska mucha - chrząszcz i kantarydynaKantarydyna od czasów starożytnych wykorzystywana była jako afrodyzjak lub w większych dawkach jako trucizna. Substancja ta znana była już w czasach Hipokratesa.
Od wieków w medycynie ludowej mikroskopijne ilości kantarydyny stosowano jako środek pobudzający seksualnie, na bazie którego sporządzano „eliksiry miłości” i afrodyzjaki, w tym również "hiszpańską muchę"

Mechanizm działania afrodyzjaku na bazie hiszpańskiej muchy (kantarydyny) polega na podrażnieniu zakończeń nerwowych i błon śluzowych układu moczowo-płciowego, co prowadzi do przekrwienia i obrzęku tych narządów oraz skutkuje częstymi powikłaniami, m.in. zapaleniami dróg moczowo-płciowych i przewodu pokarmowego oraz bolesnymi erekcjami. Podrażnienie śluzówki układu moczowo-płciowego wysusza ją i powoduje świąd, a rozwijający się stan zapalny może szerzyć się i obejmować pęcherz moczowy, dając uczucie parcia i ból. Większe dawki kantarydyny (poniżej dawki śmiertelnej) powodują bóle brzucha, uszkodzenia nerek, a nawet wstrząs.

Hiszpańska mucha – afrodyzjak dla buhaja

Początkowo hiszpańska mucha jako afrodyzjak podawana była buhajom (bykom rozpłodowym), które miały problemy z potencją. Oszalałe ze świądu zwierzęta dostawały erekcji i kryły krowę. Wytrysk przynosił cierpiącemu buhajowi chwilową ulgę - przepływ spermy przez cewkę nawilżał ją i nieco łagodził podrażnienia śluzówki. Jednak ulga nie trwała długo i dokuczliwe pieczenie powracało, dochodziło do ponownego przekrwienia penisa i następnej bolesnej erekcji. U mężczyzn mechanizm działania hiszpańskiej muchy jest ten sam. Z tą tylko różnicą, że mniejsze dawki kantarydyny zastosowane w afrodyzjakach dla ludzi powodują, że uszkodzenia śluzówki pojawiają się stosunkowo późno i często nie są kojarzone z ich prawdziwą przyczyną.

W sex shopach Hiszpańska Mucha traktowana jest jak afrodyzjak dla kobiet i mężczyzn. Sprzedawcy Hiszpańskiej Muchy często zachęcają do dodawania jej ukradkiem do napojów osób, u których chcemy wzbudzić pożądanie. Czy aby na pewno jest to dobry pomysł?
W najlepszym wypadku nie osiągniemy zamierzonego efektu, bo w wielu krajach kantarydyna, jako substancja niebezpieczna, jest zakazana i dlatego większość preparatów o nazwie Hiszpańska Mucha hiszpańskiej muchy nie zawiera i tym samym nie wykazuje działań przypisanych afrodyzjakom (zamiast kantarydyny w preparatach o nazwie Hiszpańska Mucha znajdujemy zwykle witaminę C i niewielkie ilości L-argininy, która jak każdy suplement diety powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty).
Co stanie się jeśli podamy komuś afrodyzjak, w którym obecna jest kantarydyna? Zafundujemy mu nieprzyjemne dolegliwości, a nawet narazimy na utratę zdrowia lub życia.
Jak widać, kupując preparat o nazwie Hiszpańska Mucha, możemy dostać coś, co nie jest afrodyzjakiem lub coś, co pobudza w bardzo nieprzyjemny sposób. Oba te scenariusze są nieciekawe i są wystarczającymi powodami, dla których nie warto sięgać po Hiszpańską Muchę.


Hiszpańska Mucha - ciekawostki

- Liwia, żona Augusta Cezara, dodawała potajemnie kantarydynę do jedzenia, którym częstowała swoich gości. W ten sposób chciała nakłonić ich do niedyskretnych zachowań.

- Henryk IV (1050–1106) był znany z zażywania Hiszpańskiej Muchy w dawkach niebezpiecznych dla zdrowia

- kantarydyna  była potajemnie podawana w jedzeniu Ludwikowi XIV w celu podsycania jego żądzy do markizy de Montespan

- w XVIII w. Hiszpańska Mucha stała się bardzo popularna we Francji, gdzie znana była jako pastylki  Richelieu

- w 1772r. markiz de Sade zorganizował orgię, na której podał czterem prostytutkom anyżowe cukierki zawierające kantarydynę. Źle przygotowana substancja wywołała zatrucie prostytutek, wybuchła tak zwana afera cukierków kantarydowych, a markiz de Sade został oskarżony o sodomię i trucicielstwo

- w 1810r. Pierre Robiquet jako pierwszy otrzymał czystą kantarydynę

- kantarydyna to główny składnik trucizny stosowanej przez Medyceuszy, znanej pod nazwą Aqua Toffana (aquetta di Napoli), której kilka kropli (4-6 kropli) dodanych do wina lub wody w kilka godzin uśmiercało osobę uraczoną owym zatrutym napojem.

Inne zastosowania kantarydyny

Kantarydyna była niegdyś wykorzystywana jako środek pobudzający, wywołujący stan podenerwowania i prowadzący do bezsenności. Stosowano ją również jako środek poronny i substancję do usuwania tatuaży.
Obecnie w większości krajów kantarydyna jest zakazaną substancją, z której korzystać mogą wyłącznie lekarze w celu miejscowego leczenia niektórych rodzajów brodawek.

Jeśli jesteście ciekawi innych niebezpieczeństw czyhający na Was w co podlejszych sex shopach, przeczytajcie koniecznie artykuł mojego kolegi z JONI.pl, Pawła Rychlewskiego:

Powiększanie piersi: niebezpieczne preparaty

Będzie mi miło, jeśli przeczytacie również mój tekst o kulkach waginalnych:
Kulki waginalne: fakty i mity

Artykuł ten stał się podręcznikiem dla ludzi z branży erotycznej i wywołał duże zainteresowanie czytelników. Stąd też po jego publikacji (7 lipca 2011r.) w mediach można przeczytać i usłyszeć wiele dobrego o kulkach waginalnych. Bardzo się cieszymy, że mamy swój udział w podnoszeniu świadomości konsumentów i poziomu wiedzy właścicieli sex shopów. Oby i tym razem nam się udało i niebezpieczne suplementy diety na zawsze zniknęły ze sklepów erotycznych.


Czego Nam wszystkim życzę,
Małgorzata Rychlewska, współwłaścicielka JONI.pl


O autorce:
Małgorzata Rychlewska wspólnie z Pawłem Rychlewskim otworzyła w 2008r. pierwszy polski sex shop dla kobiet, JONI.pl. Państwo Rychlewscy działają w branży erotycznej od 2006r., są autorami licznych poradników i artykułów na temat seksu, erotyki, seksualności, w tym głównie seksualności kobiet. Pasjonuje ich kobiecość i wszystko co z nią związane. Są wyznawcami „joni” :), a „joni” to po polsku i po prostu „cipka”.

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.

PODZIEL SIĘ:

 

Komentarze 

 
0 # RE: Hiszpańska mucha: niebezpieczny afrodyzjak i truciznainga 2012-03-14 20:39
kocham Was! Demaskujecie absurdy. Świetny portal. Podziwiam ludzi z joni.pl, takich uczciwych sprzedawców ze świecą szukać. Tak trzymać. Jesteście wielcy. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # RE: Hiszpańska mucha: niebezpieczny afrodyzjak i truciznaanonimus 2012-03-14 20:44
tak jak piszecie to gówno. Próbowałem i nic. Dolałem żonie do wina 8 kropel i nic. Następnego dnia 10 i też nic. W końcu 20 i nic. Potem przetestowałem na sobie, zażyłem 10 kropli i nawet mi nie drgnął. Wywalona kasa w błota. Odradzam!!! Jest jak w powiedzeniu, że kobieta jak chce to da w pociągu, w przeciągu, przez dziurkę od klucza, w pokrzywach i na tłuczonym szkle. Ta hiszpańska mucha to pic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # RE: RE: Hiszpańska mucha: niebezpieczny afrodyzjak i truciznaninu 2012-03-15 11:54
anonimus, ciesz się, że w tym syfie nie było kantarydyny. Co nie zmienia faktu, że podle zachowałeś się wobec żony. To żałosne, uciekać się do takich metod by wywołać podniecenie u partnerki. Gdybym dowiedziała się, że mój partner bez mojej wiedzy podaje mi jakieś mające mnie podniecić kropelki, to z miejsca zakończyłabym z nim znajomość.
Ludzie, nie tędy droga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: Hiszpańska mucha: niebezpieczny afrodyzjak i truciznamiałem sex shop 2012-03-16 13:45
Dwa lata temu prowadziłem sex shop i Hiszpańskie Muchy schodziły w nim jak ciepłe bułeczki. Zwykle klient kupował to raz, ale tych co chcieli przetestować hiszpańską muchę nie brakowało. To łatwy i pewny zarobek, bo za moich czasów tylko chemia się w sex shopie sprzedawała. Pani z joni.pl widocznie nie liczy na łatwą kasę. Szacunek. Jej wiedza godna podziwu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Seks oczami kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl

Gorące tematy

Mięśnie Kegla: czy Twoja wagina przeszła test banana?

 

Mięśnie Kegla: czy Twoja wagina przeszła test banana?

Wytrenowane mięśnie Kegla potrafią dać rozkosz partnerowi i zapewniają intensywne org...
Łechtaczka - wszystko o Klitoris

 

Łechtaczka - wszystko o Klitoris

Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, nie ma jednak z nim wiele wspólnego. Nie pełni...
Sex shop przyjazny kobietom i tylko dla kobiet

 

Sex shop przyjazny kobietom i tylko dla kobiet

Rzecz o wyjątkowym miejscu dla kobiet i o jego niezwykłych twórcach. Z sercem i śrubok...
Kabazza: wagina ma takie orgazmy, na jakie zasłużyła

 

Kabazza: wagina ma takie orgazmy, na jakie zasłużyła

Pussy Portraits: cipka ma wiele oblicz

 

Pussy Portraits: cipka ma wiele oblicz

Zerka się na nią ukradkiem, nie mówi się o niej, a jeszcze trudniej o nią pyta – ci...
PUNKT G - punkt Grafenberga

 

PUNKT G - punkt Grafenberga

Bogini Wagina, Kapłanka Łechtaczka i ten niesforny, trudny do zlokalizowania i zdefiniow...
Kulki waginalne: fakty i mity

 

Kulki waginalne: fakty i mity

Kulki waginalne, zwane też kulkami gejszy są świetnym akcesorium do treningu mięśni K...
Cipkomat, czyli cipka bez retuszu

 

Cipkomat, czyli cipka bez retuszu

W Danii trwa wielka akcja odczarowywania kobiecego ciała. W korytarzu Instytutu Goethego ...