wagina logo

Gdzie ci poczciwi policjanci? Dzisiaj - jak w serialu "Dexter" - policjant może być socjopatą i seryjnym mordercą, a do tego budzić sympatię.
4.0 na 5 na podstawie 171 głosów
1
Środowy wieczór w Muranowie, dobry film i pięć osób na widowni. Widać wszyscy zapomnieli, że kręci się w Polsce jeszcze dobre filmy. Gawiedź pewnie ochoczo pomknęła do multipleksu na jakąś idiotyczną polską "komedyjkę", co to miast uśmiechu wywołuje na twarzy nerwowy grymas zażenowania. Jako widz, cieszy mnie cisza i atmosfera skupienia podczas seansu, ale wiem, że twórcy filmu, jego dystrybutorzy i zarząd kina radzi by byli z tłumów na widowni.
4.7 na 5 na podstawie 241 głosów
0
Dziewczyna z sielskim zapleczem i jej "wielkomiejskie" kadry. Katarzyna Szeszycka wychowała się na odludziu w bliskiej morzu miejscowości Rokity - ukrytej w połowie drogi między Szczecinem a Świnoujściem. Jej matka - z wykształcenia leśnik, wybrała tę okolicę z sentymentu do lat dzieciństwa. Ojciec Katarzyny był nadleśniczym urzędującym w wiekowym poniemieckim dworku. Ta leśna głusza dała szansę artystce na kontakt ze sztuką.
4.2 na 5 na podstawie 185 głosów
0
Ostatnio sięgnęłam po bajkową powieść "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk. Nie da się ukryć, że w każdej dziedzinie sztuki szukam czegoś magicznego i odrealnionego. Nie dla mnie naturalizm, precyzyjny i odtwórczy realizm. Książka Olgi Tokarczuk spełniła moje oczekiwania.
4.2 na 5 na podstawie 157 głosów
0
Polecę film, który bardzo lubię, film na chandrę lub poważniejsze doły... a, że dla mnie najlepszym lekarstwem są bajki, to polecę nietypową bajkę - "Happy Accidents" ("Szczęśliwy traf") z 1999 r. Ktoś mógłby bardzo łatwo wrzucić ten obraz do szufladki z napisem komedia romantyczna i tym samym popełniłby wielki błąd. Film ten jest komedią obyczajową z elementami science-fiction i romansu (mieszanka wybuchowa). Inteligentene dialogi, zaskakujący nieszablonowy scenariusz, interesujące postaci, ciekawa muzyka i świetne zdjęcia. Dla mnie rewelacyjny film. Szkoda, że przez nasze kina przeszedł niepostrzeżenie.
4.3 na 5 na podstawie 134 głosów
2

Artykuły z Kultura przez duże "K" chronologicznie

 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1
Newsletter

dołącz do grona ponad 8 000 subskrybentów i nie trać kontaktu z WAGINĄ

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij